Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pielgrzymka IID

W dniach 11-13 czerwca 2015r. nasza klasa IID wzięła udział w wycieczce połączonej z ogólnoszkolną pielgrzymką do Wadowic.
W podróż wyruszyliśmy w czwartek ok. 7:30. Po kilku godzinach dotarliśmy do Ojcowskiego Parku Narodowego - najmniejszego, lecz jednego z najpiękniejszych Parków Narodowych Polski. Następnie udaliśmy się do położonej kilkanaście kilometrów dalej Jaskini Nietoperzowej. To właśnie w niej w 1997r. Jerzy Hoffman nakręcił jedną ze scen do filmu Ogniem i mieczem. Po krótkim spacerze, podczas którego mieliśmy okazję usłyszeć prawdziwe brzmienie jaskini, udaliśmy się na krakowski rynek, a później do Kalwarii Zebrzydowskiej na kolację i nocleg.
Kolejny dzień rozpoczęliśmy od szybkiego pakowania, śniadania i wizyty w Muzeum Jana Pawła II. Choć był to obowiązkowy punkt programu dla każdej z grup, na wszystkich wywarł niesamowite wrażenie. Momentem kulminacyjnym naszej pielgrzymki była Msza Święta w wadowickiej bazylice. Następnie, jak nakazuje tradycja, udaliśmy się do miejsca, w którym, zdaniem naszego przewodnika, serwowane są najlepsze kremówki w Wadowicach.  
Popołudnie i wieczór poświęciliśmy na wspaniałą zabawę w zatorskim parku rozrywki Energylandia. Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się do miejsca noclegowego w centrum Kalwarii.
W sobotę mieliśmy zaplanowaną wizytę w dawnym obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. Mimo upału i zmęczenia miejsce to wywarło na wszystkich ogromne wrażenie, a ta wstrząsająca lekcja historii z pewnością pozostanie w naszej pamięci na długo.
Około godziny 14 bogaci w nowe doświadczenia udaliśmy się w podróż powrotną do Siedlec.

Krystyna Uziębło

Pielgrzymka IB i IIB

DZIEŃ 1

11 czerwca 2015 roku o świcie wyruszyliśmy na pielgrzymkę do Krakowa, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej, zorganizowaną pod hasłem „Podjąć dziedzictwo Świętego Jana Pawła II”, która miała wieńczyć cały rok pracy wychowawczej.

1 Główne cr

Pielgrzymka klas humanistycznych I b i II b, której opiekunami byli dr Jolanta Łopuska, mgr Joanna Cymerman i ks. prefekt Artur Zbański rozpoczęła się przyjazdem do Krakowa. Na miejscu byliśmy już o godzinie 10.00. Na początku udaliśmy się do miejsca szczególnie związanego ze Świętym Janem Pawłem II, czyli na ulicę Franciszkańską 3 do Pałacu Arcybiskupów Krakowskich. W kaplicy, w której święcenia kapłańskie z rąk kardynała Adama Sapiehy przyjął 1 listopada 1946 roku Karol Wojtyła, uczestniczyliśmy w Eucharystii. Po Mszy Świętej czekała na nas miła niespodzianka – mieliśmy okazję spotkać się i porozmawiać z kardynałem Stanisławem Dziwiszem, który wspominał chwile spędzone u boku Świętego Jana Pawła II.

Po błogosławieństwie Ks. Kardynała i wspólnym pamiątkowym zdjęciu, rozpoczęliśmy zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem. W kościele Franciszkanów podziwialiśmy polichromie i witraże Stanisława Wyspiańskiego. Udaliśmy się też na Uniwersytet Jagielloński, gdzie zwiedziliśmy Collegium Maius i Collegium Novum.

Czytaj więcej: Pielgrzymka IB i IIB

Pielgrzymka IA, IC ID, IIA, IICE

     P6122699 

Dnia 11.06 klasy IA, IC, ID, IE, IIA, IICE wraz z wychowawcami, nauczycielami oraz pracownikami administracji wyruszyły w drogę na dwu dniową wycieczkę do Krakowa oraz Wadowic. Około godziny 14 dotarliśmy do celu naszej podróży. Na początku udaliśmy się do Podziemi Rynku Krakowskiego, gdzie dowiedzieliśmy się tam jak kiedyś wyglądało życie w podwawelskim grodzie. Następnie przybyliśmy do kościoła Mariackiego potem na Wawel gdzie pochowani są byli władcy Polski. Ostatnią atrakcją tego dnia był czas wolny na krakowskich sukiennicach, po którym udaliśmy się do Domu Pielgrzyma w Kalwarii Zebrzydowskiej, aby zregenerować siły na następny dzień oraz zjeść ciepły posiłek.
Drugiego dnia udaliśmy się do Wadowic, aby zwiedzić Muzeum Jana Pawła II i wziąć udział w najważniejszym wydarzeniu naszej pielgrzymki- Mszy Świętej w intencji całej społeczności szkolnej.
Było to ostatnie wydarzenie na planie naszej wycieczki. Podczas tych dwóch dni mogliśmy zobaczyć na własne oczy wiele znanych zabytków i dzieł sztuki oraz uczestniczyć w Eucharystii. Było to niezwykłe przeżycie. Napełnieni miłością i Duchem Świętym wyruszyliśmy w drogę powrotną  do Siedlec.

 

Przemysław Wereda 1A

 

Czytaj więcej: Pielgrzymka IA, IC ID, IIA, IICE

Pielgrzymka I KLO do Wadowic

wadowice2015

 

Mijający rok szkolny 2014/2015 był w siedleckim I KLO czasem wdzięczności Bogu za pontyfikat Jana Pawła II. Tegoroczna praca wychowawcza przebiegała więc pod hasłem „Podjąć dziedzictwo Świętego Jana Pawła II”, a jej uwieńczeniem była dziękczynna pielgrzymka całej społeczności szkolnej. Miała ona charakter zlotu gwiaździstego – każda klasa, z odrębnym programem pielgrzymkowym, uczestniczyła w dwu lub trzydniowym wyjeździe tak, aby 12 czerwca w południe spotkać się na Mszy Świętej w Wadowicach.  Tam, gdzie się wszystko zaczęło… ks. Dyrektor Jacek Świątek i ks. Prefekt Artur Zbański przewodniczyli Eucharystii, w której uczestniczyli nauczyciele i wychowawcy, pracownicy szkoły i przedstawiciele rodziców oraz uczniowie z pocztem sztandarowym I KLO. Po Mszy Świętej odśpiewano Hymn szkoły i, oczywiście, „Barkę”

Wyjazd wzbogacił uczniów i nauczycieli nie tylko o duchowe przeżycia, ale również był niezapomnianą lekcją historii Polski i dziejów polskiej kultury. Młodzież zwiedziła Kraków i Oświęcim, Kalwarię Zebrzydowską, a w Wadowicach Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II.

Tekst: dr Barbara Taras