Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pielgrzymka IID

W dniach 11-13 czerwca 2015r. nasza klasa IID wzięła udział w wycieczce połączonej z ogólnoszkolną pielgrzymką do Wadowic.
W podróż wyruszyliśmy w czwartek ok. 7:30. Po kilku godzinach dotarliśmy do Ojcowskiego Parku Narodowego - najmniejszego, lecz jednego z najpiękniejszych Parków Narodowych Polski. Następnie udaliśmy się do położonej kilkanaście kilometrów dalej Jaskini Nietoperzowej. To właśnie w niej w 1997r. Jerzy Hoffman nakręcił jedną ze scen do filmu Ogniem i mieczem. Po krótkim spacerze, podczas którego mieliśmy okazję usłyszeć prawdziwe brzmienie jaskini, udaliśmy się na krakowski rynek, a później do Kalwarii Zebrzydowskiej na kolację i nocleg.
Kolejny dzień rozpoczęliśmy od szybkiego pakowania, śniadania i wizyty w Muzeum Jana Pawła II. Choć był to obowiązkowy punkt programu dla każdej z grup, na wszystkich wywarł niesamowite wrażenie. Momentem kulminacyjnym naszej pielgrzymki była Msza Święta w wadowickiej bazylice. Następnie, jak nakazuje tradycja, udaliśmy się do miejsca, w którym, zdaniem naszego przewodnika, serwowane są najlepsze kremówki w Wadowicach.  
Popołudnie i wieczór poświęciliśmy na wspaniałą zabawę w zatorskim parku rozrywki Energylandia. Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się do miejsca noclegowego w centrum Kalwarii.
W sobotę mieliśmy zaplanowaną wizytę w dawnym obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. Mimo upału i zmęczenia miejsce to wywarło na wszystkich ogromne wrażenie, a ta wstrząsająca lekcja historii z pewnością pozostanie w naszej pamięci na długo.
Około godziny 14 bogaci w nowe doświadczenia udaliśmy się w podróż powrotną do Siedlec.

Krystyna Uziębło