Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pielgrzymka I KLO do Wadowic

wadowice2015

 

Mijający rok szkolny 2014/2015 był w siedleckim I KLO czasem wdzięczności Bogu za pontyfikat Jana Pawła II. Tegoroczna praca wychowawcza przebiegała więc pod hasłem „Podjąć dziedzictwo Świętego Jana Pawła II”, a jej uwieńczeniem była dziękczynna pielgrzymka całej społeczności szkolnej. Miała ona charakter zlotu gwiaździstego – każda klasa, z odrębnym programem pielgrzymkowym, uczestniczyła w dwu lub trzydniowym wyjeździe tak, aby 12 czerwca w południe spotkać się na Mszy Świętej w Wadowicach.  Tam, gdzie się wszystko zaczęło… ks. Dyrektor Jacek Świątek i ks. Prefekt Artur Zbański przewodniczyli Eucharystii, w której uczestniczyli nauczyciele i wychowawcy, pracownicy szkoły i przedstawiciele rodziców oraz uczniowie z pocztem sztandarowym I KLO. Po Mszy Świętej odśpiewano Hymn szkoły i, oczywiście, „Barkę”

Wyjazd wzbogacił uczniów i nauczycieli nie tylko o duchowe przeżycia, ale również był niezapomnianą lekcją historii Polski i dziejów polskiej kultury. Młodzież zwiedziła Kraków i Oświęcim, Kalwarię Zebrzydowską, a w Wadowicach Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II.

Tekst: dr Barbara Taras