Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczka kl. 1a i 1d do Łodzi

We wtorek 5 czer­wca 2018r. uczniowie klasy 1a i 1d wraz z opiekunami: p. Beatą Borkowską, p. Agnieszką Strzeżysz i p. Piotrem Koziołem udali się na wycieczkę do Łodzi. Pierwszym punktem programu był spektakl pt. „Szalone nożyczki” w Teatrze Powszechnym, po którym wszyscy uczestnicy wycieczki opuścili teatr w radosnych nastrojach.

Następnym punktem dnia było zwiedzanie miasta z panią przewodnik. Uczniowie mogli obejrzeć na ulicy Piotrowskiej m.in. liczne eklektyczne kamienice i pałacyki, Aleję Gwiazd oraz Ławkę J. Tuwima, osiedle robotnicze Księży Młyn. Na koniec uczniowie zwiedzili piękny ogród botaniczny, po którym spacerowali, korzystając z pięknej pogody.

20180605 133833

Czytaj więcej: Wycieczka kl. 1a i 1d do Łodzi

Wycieczka do Wilna – szlakiem Adama Mickiewicza i nie tylko...

Podróże kształcą. W myśl tej idei grupa uczniów wraz z opiekunami ks. prefektem Radosławem Piotrowskim, p. Barbarą Taras i p. Agnieszką Strzeżysz wybrała się na wycieczkę śladami Adama Mickiewicza.

24 maja zaczęliśmy naszą podróż od zwiedzania Klasztoru Pokamedulskiego na Wigrach, gdzie w podziemiach kościoła znajdują się katakumby kamedulskie. Widoczne są w nich nisze ze szczątkami zmarłych ojców kamedułów oraz grobowiec biskupa wigierskiego Michała Karpowicza. Na jednej ze ścian krypty znajduje się XVIII - wieczne malowidło zwane Tańcem śmierci. W tamtejszym kościele uczestniczyliśmy w Eucharystii oraz mieliśmy możliwość zwiedzenia Muzeum Jana Pawła II na Wigrach, które składało się z kaplicy, biblioteki i apartamentów, w których przebywał Ojciec Święty w 1999r. Następnym punktem naszej wycieczki był przejazd na Litwę, gdzie mieliśmy możliwość skosztowania regionalnych dań. Następnie zostaliśmy zakwaterowani w centrum Wilna, w ulubionej dzielnicy artystów, zwanej Zarzecze.

wilno2018

Czytaj więcej: Wycieczka do Wilna – szlakiem Adama Mickiewicza i nie tylko...

Katolicka Wyprawa Bieszczadzka

Bieszczady maj 2018

W myśl zasady, że szkoła to nie tylko lekcje i nauka, ale również wspólnie spędzony czas siedmioro uczniów naszej szkoły wraz z księdzem prefektem udało się w tym roku na początku maja w Bieszczady. Niektórzy twierdzą, że akurat te polskie góry są najpiękniejsze jesienią, jednak i na początku maja jest w nich coś w czym można się zakochać. Czy nam się to udało? Hmm w jakiejś mierze pewnie tak.

Czytaj więcej: Katolicka Wyprawa Bieszczadzka

Obóz narciarski 2018

Grupa naszych uczniów wraz z ks. Prefektem i prof. Cezarym Wielgórskim spędziła 2 tydzień zimowych ferii na obozie narciarskim w miejscowości Wierchomla. W dniach 22-27 stycznia aktywnie uczestniczyliśmy w zabawach na stoku narciarskim w Wierchomli i Szczawniku. Po całodniowym wysiłku znaleźliśmy czas na wspólną eucharystię i wieczorną integrację. Był to dla każdego z nas, zarówno nauczycieli jak i uczniów wspaniały czas odpoczynku i wspólnej zabawy, oraz jeszcze lepszego poznania się z kolegami i wychowawcami. Od pierwszej chwili powrotu odliczamy czas do kolejnego obozu naszej szkoły w górskim klimacie.

obozn2018

Zajęcia profilaktyczne w Zakładzie Karnym

0 0 2100 1501 resize 3c41086e1b364034b6bd1bad0f37675dae0191da

8 stycznia 2018r. uczniowie klasy Ib pod opieką pana prof. Piotra Kowalczuka uczestniczyli w profilaktyczno - edukacyjnych zajęciach „Więzienie stracony czas”, realizowanych na terenie siedleckiego zakładu karnego.

Źródło:

http://www.sw.gov.pl/aktualnosc/zaklad-karny-w-siedlcach-zajecia-profilaktyczne-dla-licealistow-w-zk-siedlce

Więcej artykułów…

  1. Wycieczka do Lwowa 2017