Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

O kobiecości w "Drogami młodości"

W kolejnej audycji z cyklu "Drogami młodości" na antenie Katolickiego Radia Podlasie, w piątek 6 marca 2020r. udział wzięła młodzież naszego liceum wraz z ks. Prefektem Radosławem Piotrowskim i ks. Kamilem Duszkiem oraz zaproszonymi gośćmi. Tym razem temat audycji brzmiał ”Być kobietą – kilka słów o kobiecości”.

 Zachęcamy do odsłuchania audycji:

radiointernetA-150x150

Szkolna Droga Krzyżowa

IMG 0945 zmienione małe

W piątek 28 lutego na długiej przerwie odprawiliśmy w naszej kaplicy szkolnej nabożeństwo drogi krzyżowej. Wspólnej modlitwie przewodniczył ksiądz prefekt Radek, a rozważania poprowadzili uczniowie klasy III b. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły za obecność i wspólną modlitwę. Przypominamy że nabożeństwa drogi krzyżowej odbywają się w szkolnej kaplicy przez cały wielki post w piątki na długiej przerwie.

Czytaj więcej: Szkolna Droga Krzyżowa

"Co to znaczy być eko?" - cz. II

W piątek 7 lutego 2020r. młodzież i absolwenci naszego liceum wraz z ks. Prefektem Radosławem Piotrowskim i ks. Kamilem Duszkiem wzięła udział w kolejnej audycji z cyklu "Drogami młodości" na antenie Katolickiego Radia Podlasie. Prowadzący i zaproszeni goście kontynuowali rozważania na temat „Co to znaczy być eko?”

Zachęcamy do odsłuchania audycji:

radiointernetA-150x150

"Co to znaczy być eko?"

W piątek 31 stycznia 2020r. młodzież i absolwenci naszego liceum wraz z ks. Prefektem Radosławem Piotrowskim i p. prof. Cezarym Wereszko wzięła udział w kolejnej audycji z cyklu "Drogami młodości" na antenie Katolickiego Radia Podlasie. Tym razem młodzi ludzie zastanawiali się „Co to znaczy być eko?”

Zachęcamy do odsłuchania audycji:

radiointernetA-150x150

Życzenia świąteczne 2019r.

95939397 EdwardBurneJones 1

„To, że wiara widzi ostatecznie człowieka jako nadzieję, wypływa stąd, że człowiek nie jest dla niej istotą nieokreśloną – a jako takiej doświadcza nieustannie bardziej sam siebie – lecz ostatecznie nosi imię Jezusa Chrystusa. W Nim i ostatecznie dopiero w Nim człowiek jest nadzieją człowieka. Oznacza to jednak, że Bóg, stając się człowiekiem, nie chciał być niczym innym, jak właśnie jego nadzieją. Miasto człowieka (..) przychodzi tylko dlatego, że człowiek otworzył przestrzeń swojego człowieczeństwa i przeżył je do granic jego możliwości. Dlatego twierdzenie, że w Chrystusie człowiek jest nadzieją człowieka, możemy potwierdzić tylko przez to, że żyjąc tą miarą, będziemy dla siebie nadzieją, próbując odcisnąć na przyszłości rysy Jezusa Chrystusa, rysy przyszłego miasta, które będzie w pełni ludzkie wówczas, gdy będzie w pełni Boże.”

Joseph Ratzinger

 

Nadchodzą święta spełnienia się człowieczych nadziei i uszczęśliwiające wizją nowego nieba i nowej ziemi. Bóg, stając się człowiekiem, samemu człowiekowi głosi wpisaną weń w chwili stworzenia wielkość i chwałę. To święta wzniosłości i godności ludzkiej, którą podziwiają nawet Aniołowie.

W imieniu całej społeczności I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach, dzieląc się tą radością, pragnę życzyć zachwytu własnym człowieczeństwem i nadziei płynącej z odkrywania na co dzień życia na sposób daru. Niech dobry Bóg wleje nas wszystkich tę radość, którą zachwycił całe stworzenie, gdy nad Betlejemskim polem zabłysło niebiańskie światło i rozległ się śpiew Aniołów.

podpisdyr

             Jacek Wł. Świątek

 dyrektor I KLO w Siedlcach