Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

O Maryi w "Drogami młodości"

W piątek 17 maja 2019r. młodzież naszego liceum wraz z ks. Prefektem Radosławem Piotrowskim i p. prof. Cezarym Wereszko wzięła udział w kolejnej audycji z cyklu "Drogami młodości" na antenie Katolickiego Radia Podlasie. Temat audycji brzmiał: „Kim jest dla mnie Maryja, co może mi zaoferować, jak przeżywać relację z Maryją?”

Zachęcamy do odsłuchania audycji:

radiointernetA-150x150

Msze Święte w intencji Maturzystów 2019

Zapraszamy Maturzystów i Rodziców

na Msze Święte, które będą celebrowane

 w dniach 6, 7 i 8 maja 2019r. (poniedziałek, wtorek i środa)

 o godz. 8:00 w kaplicy na dole

 w Bursie św. Stanisława Kostki, ul. Bp. Świrskiego 56

Życzenia świąteczne 2019

The Incredulity of Saint Thomas-Caravaggio 1601-2„Tajemnica Boga polega na tym, że działa On bez rozgłosu. W wielkiej historii ludzkości niezauważalnie buduje swoją historię. Staje się człowiekiem, tak jednak, że przez współczesnych sobie, przez miarodajne siły historii, może pozostać niezauważony. Cierpi i umiera, jako Zmartwychwstały chce przyjść do ludzkości tylko przez wiarę swoich, którym się ukazuje. Nie przestaje lekko pukać do drzwi naszych serc i jeśli je otworzymy, powoli czyni nas widzącymi.

Czy jednak nie taki właśnie jest Boski styl? Nie pokonywanie siłą zewnętrzną, lecz dawanie wolności, obdarzanie miłością i budzenie. Czy nie od Jezusa wychodzi rosnący przez wieki promień światła, który nie mógł pochodzić od żadnego zwykłego człowieka, promień, za pośrednictwem którego rzeczywiście ukazuje się światu blask światła Bożego?”

 Benedykt XVI

„Jezus z Nazaretu”

Święto Zmartwychwstania Pańskiego to nie tylko wspomnienie wydarzenia sprzed blisko 2000 lat lub kultywowanie tradycji przekazanej przez przodków. To błysk nowego świata, promień nie nadziei, lecz pewności. Człowieczeństwo dzięki Jezusowi przekroczyło granice śmierci i przed każdym z nas rozpościera się najwspanialsza perspektywa – życie wieczne w Bogu. Kamień odsunięty z grobowej pieczary otworzył bramę ku nieskończoności.

W imieniu całej społeczności I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach pragnę złożyć najlepsze życzenia wielkanocne. Zachęceni przez Zmartwychwstałego Jezusa nie bójmy się prawdy naszego człowieczeństwa, a napełnieni radością wielkanocnego poranka dzielmy się nią ze wszystkimi. Jeśli Zmartwychwstały Bóg – Człowiek jest z nami, to któż może być przeciwko nam?

Wesołego Alleluja!

podpisdyr ks. Jacek Wł. Świątek

         dyrektor I KLO w Siedlcach

Kolejna audycja"Drogami młodości"

W piątek 5 kwietnia 2019r. młodzież i absolwenci naszego liceum wraz z ks. Prefektem Radosławem Piotrowskim i ks. Kamilem Duszkiem wzięła udział w kolejnej audycji z cyklu "Drogami młodości" na antenie Katolickiego Radia Podlasie. Temat audycji brzmiał „Trudności w życiu młodego człowieka - jak sobie z nimi radzić, jak je pokonywać i jak przeżywać”.

Zachęcamy do odsłuchania audycji:

radiointernetA-150x150

Pamiętamy - 14. rocznica śmierci Św. Jana Pawła II

IMG 20190402 122322

 

 

 

Delegacja I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w osobach uczniów: Ady Łopacińskiej, Weroniki Lipińskiej, Macieja Szcześniaka i opiekuna Cezarego Wielgórskiego wzięła udział w uroczystościach upamiętniających czternastą rocznicę śmierci naszego Wielkiego Rodaka Św. Jana Pawła II.

Czytaj więcej: Pamiętamy - 14. rocznica śmierci Św. Jana Pawła II