Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Drogami młodości" - VI przykazanie Dekalogu

W piątek 11 maja 2018r. na antenie Katolickiego Radia Podlasie w audycji z cyklu "Drogami młodości" uczniowie I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego wraz z ks. Prefektem Radosławem Piotrowskim rozmawiali na temat Szóstego przykazania Dekalogu.

Zachęcamy do odsłuchania audycji:

radiointernetA-150x150

Msze Św. w intencji Maturzystów 2018

Zapraszamy Maturzystów i Rodziców

na Msze Święte, które będą celebrowane

w dniach 4, 7 i 8 maja 2018r. (piątek, poniedziałek i wtorek)

o godz. 8:00 w kaplicy na dole

 w Bursie św. Stanisława Kostki, ul. Bp. Świrskiego 56

"Drogami młodości" - V Przykazanie Dekalogu

W piątek 6 kwietnia 2018r. na antenie Katolickiego Radia Podlasie w audycji z cyklu "Drogami młodości" uczniowie I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego wraz z ks. Prefektem Radosławem Piotrowskim rozmawiali na temat Piątego przykazania Dekalogu.

Zachęcamy do odsłuchania audycji:

radiointernetA-150x150

Życzenia świąteczne 2018

Wielkanoc 2018

„Zmartwychwstanie Chrystusa nie jest owocem spekulacji czy jakiegoś doświadczenia mistycznego: jest to wydarzenie, które z pewnością wykracza poza historię, ale które dokonuje się w dokładnej chwili dziejowej i pozostawia w niej niezmywalną pieczęć. Światło, które oślepiło straże, czuwające przy grobie Jezusa, przeniknęło czas i przestrzeń. Jest to światło odmienne, boskie, które rozerwało ciemności śmierci i wprowadziło na świat blask Boga, blask Prawdy i Dobra. Tak jak promienie słońca na wiosnę sprawiają, że wyrastają i otwierają się pąki na gałęziach drzew, podobnie promieniowanie, bijące od Zmartwychwstania Chrystusa nadaje siłę i znaczenie wszelkiej nadziei ludzkiej, wszelkiemu oczekiwaniu, pragnieniu i planowi. Dlatego cały wszechświat raduje się dziś, włączony w wiosnę ludzkości, która staje się wyrazicielką niemego hymnu chwały stworzenia. Wielkanocne Alleluja wyraża milczące uniesienie wszechświata, a zwłaszcza gorące pragnienie każdej duszy ludzkiej, szczerze otwartej na Boga, co więcej – wdzięcznej za Jego nieskończoną dobroć, piękno i prawdę.”

 Benedykt XVI

Czytaj więcej: Życzenia świąteczne 2018

Rekolekcje wielkopostne w I KLO

W środę, 28 marca wspólnota szkolna I KLO przeżywała wielkopostne rekolekcje. Przewodniczył im ojciec franciszkanin Marcin Droś, a towarzyszyła swoim śpiewem nasza schola. Tematem przewodnim nauki księdza rekolekcjonisty było nawrócenie, powrót syna marnotrawnego do przebaczającego mu Ojca. Szczególną uwagę poświęcił o. Marcin motywom, które skłoniły syna marnotrawnego do powrotu. Nie były one, wbrew naszym potocznym przekonaniom, prawdziwą skruchą, uświadomieniem sobie winy wobec ojca, wręcz przeciwnie – były prozaiczne: marnotrawny syn nie miał co jeść, a uświadomił sobie tylko to, że u jego ojca nawet słudzy są zawsze najedzeni, więc postanowił zostać sługą. Jednak Ojciec przyjmuje go z miłością.

Ksiądz rekolekcjonista, przywołując przykłady ze współczesnego świata, przekonywał, że zawsze warto wracać, nawet wtedy, kiedy nasze pobudki nie są najszlachetniejsze, nie są doskonałe, to jednak do kratek konfesjonału wracać warto.

Uwieńczeniem rekolekcji była Msza Święta w kościele św. Józefa koncelebrowana przez o. Marcina Drosia i ks. prefekta Radosława Piotrowskiego.

Wesołego Alleluja!

 dr Barbara Taras