Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczka do Torunia

1

W dniach 8-9 czerwca 2022 klasy 2e, 2b i 3d pod opieką wychowawców udały się na wycieczkę do Torunia.

Wyruszyliśmy spod kościoła katedralnego o godzinie 8:00. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie z przewodnikiem Obserwatorium Astronomicznego w Piwnicach. Doświadczyliśmy odległości planet Układu Słonecznego w skali oraz podziwialiśmy zabytkowe oraz nowoczesne teleskopy do obserwowania nieba. Zwiedzanie obiektu zakończyliśmy przy nowoczesnym radioteleskopie, o którym przewodnik opowiedział nam wiele ciekawostek.

Wieczorem udaliśmy się do Fortu IV, gdzie mieliśmy okazję zwiedzić obiekt w bardzo ciekawej konwencji „Zwiedzanie z duchami”. Po odbyciu musztry, przy towarzyszeniu huku dział, udaliśmy się do podziemi, gdzie porwano jedną z naszych koleżanek. Udało nam się ją odbić. Nie straszne nam też były zjawy kołaczące łańcuchami w ciemnościach.

Następnego ranka, po pysznym śniadaniu udaliśmy się na zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta w Toruniu. Poznaliśmy najciekawsze zabytki i historie związane z tym miejscem. Nie ominęliśmy także domu Mikołaja Kopernika.

Ostatnim punktem naszej wyprawy było Muzeum Toruńskiego Piernika gdzie mogliśmy zapoznać się z interaktywną wystawą dotyczącą historii tego lokalnego przysmaku.

mgr Magdalena Dymek

Czytaj więcej: Wycieczka do Torunia

Wycieczka klasy 1C: Zamość – Roztoczański Park Narodowy

282779724 743683846818206 1033975287096385316 n

 

 

 

 

 

W dniach 2-3 czerwca 2022 klasa 1C wraz z gośćmi z klas 1B i 1D, pod opieką p. prof. Agnieszki Strzeżysz, p. prof. Cezarego Wielgórskiego oraz wychowawczyni p. prof. Ilony Mazurek, uczestniczyła w wycieczce do Zamościa i Roztoczańskiego Parku Narodowego.

 

 

 

 

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy miasto Zamość zwane „perłą renesansu” oraz wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mieliśmy okazję podziwiać architekturę rynku miejskiego, Pałac Zamoyskich oraz zamojską twierdzę, gdzie jeden z naszych uczniów wystrzelił z armaty będącej repliką XVII-wiecznej Bombardy. Następnie udaliśmy się do miasteczka uzdrowiskowego – Krasnobrodu, gdzie nabraliśmy wody z miejscowego źródełka oraz zwiedziliśmy Sanktuarium Maryjne.

Drugiego dnia wyprawy przemierzyliśmy jeden z najpiękniejszych szlaków na Roztoczu w rezerwacie przyrody „Nad Tanwią”, gdzie wsłuchiwaliśmy się w szum malowniczych wodospadów. Następnie przyszedł czas na kluczową atrakcję naszego wyjazdu - spływ kajakowy rzeką Wieprz z Obroczy do Zwierzyńca. W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeszcze szczebrzeszyńskiego chrząszcza.

Wyjazd okazał się fantastyczną przygodą, którą będziemy długo wspominać.

 mgr Ilona Mazurek

Czytaj więcej: Wycieczka klasy 1C: Zamość – Roztoczański Park Narodowy

Wycieczka integracyjna klasy IC

28 października 2021 (czwartek) klasa IC wraz z wychowawcą p. Iloną Mazurek uczestniczyła w integracyjnym wyjściu klasowym.

Na początek wybraliśmy się do kina Helios, żeby obejrzeć zabawny film animowany i oderwać się trochę od jesiennej rzeczywistości. Następnie poszliśmy do Sali Widowiskowej „Podlasie” na spektakl Alternatywnego Teatru Tańca LUZpt. "Dzieci Powstania '44". Poruszeni bacznie przyglądaliśmy się tańczącym i śpiewającym na scenie młodym artystom, którzy w sposób niezwykle sugestywny oddawali emocje towarzyszące naszym rówieśnikom w tak trudnym w dziejach naszej Ojczyzny czasie. W obsadzie dostrzegliśmy nasze koleżanki i kolegów z klas IIID i IIIB, którzy zachwycali swoim profesjonalizmem i talentem tanecznym. Po niesamowitym spektaklu udaliśmy się do restauracji, aby móc podzielić się wrażeniami z bieżącego dnia i spędzić wspólnie trochę czasu, żeby się lepiej poznać.

Dzień, który przeznaczyliśmy na integrację naszego zespołu klasowego uważamy za bardzo udany!

Czytaj więcej: Wycieczka integracyjna klasy IC

Wycieczka integracyjno-edukacyjna klasy 2B i 2E

4 października uczestniczyłam wraz ze swoją klasą 2B i klasą 2E oraz naszymi wychowawcami: p. prof. Magdaleną Dymek, p. prof. Karolem Boguszewskim i p. prof. Magdaleną Ostas w wyciecze do Warszawy. Zwiedziliśmy z panem przewodnikiem Świątynię Opatrzności Bożej, która znajduje się w dzielnicy Wilanów. Przewodnik opowiadał nam o historii budowy świątyni, miejscach i eksponatach znajdujących się w kościele. Byliśmy w dolnej części, gdzie odwiedziliśmy groby zasłużonych Polaków - patriotów, ludzi kultury i nauki, mi.in. Ryszarda Kaczorowskiego, ks. Jana Twardowskiego. Przeszliśmy przez Aleję Darczyńców oraz zatrzymaliśmy się przy Kamieniu węgielny świątyni. Mogliśmy też popatrzeć na relikwie polskich świętych i błogosławionych, mi.in. Św. Jana Pawła II, Bł. Jerzego Popiełuszkę, Św. Siostry Faustyny Kowalskiej, Bł. Matki Elżbiety Czackiej. W jednej z kaplic odmówiliśmy wspólnie dziesiątkę różańca i udaliśmy się czterokilometrowym spacerkiem do kameralnej galerii na Sadybie, gdzie mieliśmy czas wolny. Następnie zasiedliśmy do wielkiej sali kinowej w Cinema City Sadyba IMAX i obejrzeliśmy najnowszą część Jamesa Bonda pod tytułem "Nie czas umierać". Kino IMAX Warszawa należy do najbardziej nowoczesnych kin IMAX na świecie. Wykorzystana została tu technologia IMAX 3D dzięki temu nie było to zwyczajne oglądanie, ale czuliśmy się jakbyśmy byli w centrum akcji i przeżywali przygody filmowe razem z jego bohaterami. O godzinie 20.00 dotarliśmy do Siedlec. Wycieczka była wspaniała. Poszerzyła naszą wiedzę i dostarczyła wiele przyjemności.

                                                                                                        Klaudia Matlakowska

244383145 593835878298401 7112310520535844366 n

Czytaj więcej: Wycieczka integracyjno-edukacyjna klasy 2B i 2E