Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Górskie katolików zmagania...

Wakacje są czasem nie tylko odpoczynku. Są również chwilą, w której realizujemy swoje pragnienia i marzenia. Pojawiają się one w naszych głowach zazwyczaj podczas lekcji, gdy ciało jeszcze musi znosić katusze nauki (początek końca roku szkolnego), ale duch rwie się już ku swobodzie i wolności letnich kanikuł.

W te wakacje uczniowie I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach podjęli wyzwanie zmierzenia się z polskimi Tatrami. Pod wodzą niezawodnego Prefekta I KLO ks. Radosława Piotrowskiego – pierwszego globtrotera wśród kapłanów naszej diecezji, wyruszyliśmy do bazy operacyjnej w Murzasichlu. W gościnnym domu p. Marysi Długosz Ksiądz Radosław opracował dokładny plan całej wyprawy, która zakładała zdobycie najtrudniejszych szczytów tatrzańskich i eksplorację przedziwnych tworów gór – jaskiń. Poprowadził nas doświadczony przewodnik tatrzański – pan Łukasz Kosut.

Dzień zaczynaliśmy od Eucharystii, aby nie tylko wzmacniać się przed ciężkim dniem wędrowania, ale również oddać hołd Bogu, którego dzieło przyszło nam podziwiać każdego dnia. Czas Mszy Świętej był również spojrzeniem na moją postawę jako stworzenia, które obdarowane czasem i przestrzenią nie zawsze potrafi zachwycać się darami Stwórcy.

goryw2017

Czytaj więcej: Górskie katolików zmagania...

KatoL SKI - Katolik na nartach Małe Ciche 2017 - wspomnienia

Wspaniali ludzie, wspaniałe miejsce, wyjąkowy czas...

embed video plugin powered by Union Development

Prognoza pogody

W dniach 6 i 7 kwietnia 2017 r. uczniowie klas II a i II c pod opieką p. Beaty Borkowskiej zwiedzili Stację Hydrologiczno-Meteorologiczną w Siedlcach

Uczniowie zapoznali się ze sposobami prowadzenia obserwacji i pomiarów, przekazywania ich do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie i sporządzania map synoptycznych. Obserwacje i pomiary są prowadzone wg międzynarodowych standardów, w określonych przedziałach czasowych i określonych cyklach. Pomiary wykonywane przez siedlecką stację są również wykorzystywane przez Światową Organizację Meteorologiczną działającą pod auspicjami ONZ.Jedno jest pewne - najbardziej trafne są prognozy krótkoterminowe.

Czytaj więcej: Prognoza pogody

Narciarskie szaleństwa Katolika

Szalony wyjazd na narty w Tatry zorganizował Prefekt I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Rodziny w Siedlcach ks. Radosław Piotrowski. Jest on zapalonym podróżnikiem i sportowcem a narciarstwo i snowboarding jest jedną z jego pasji. Ksiądz Radek zorganizował już kilka wyjazdów w góry /nie tylko w zimie/, a jego doświadczenie i zmysł organizacyjny zaprocentował świetnym wypoczynkiem i zabawą młodzieży z siedleckiego ‘Katolika’.

XxY

Czytaj więcej: Narciarskie szaleństwa Katolika