Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wilno 2016

 

przyciskgaleria

 

 

przyciskgoogle

Wycieczka do Warszawy w dniu 9.03.2016 klas II a i IId.

Wyjazd obejmował:

1. Escape Room  to możliwość przeżycia na własnej skórze przygody, która nie dzieje się w wirtualnej rzeczywistości, ale jest realna na wyciągnięcie ręki. Idea zabawy Real Life Escape Games została zaczerpnięta z gier komputerowych,tym razem wybraliśmy salę Indiana Jones, Szalony Naukowiec oraz Piwnica              https://roomescape.pl/

2.Zwiedzanie i wykład w Muzeum Ewolucji PAN- o życiu człowieka w epoce kamienia łupanego.
 
3.Hangar 646-jedyny w Warszawie park trampolin dający wiele atrakcji dla wszystkich, którzy szukają rozrywki połączonej z aktywnością fizyczną mieszczący się w starym powojennym hangarze dawnego lotniska Gocław .

Czytaj więcej: Wycieczka do Warszawy w dniu 9.03.2016 klas II a i IId.

Wycieczka klasy Ice do Warszawy

PC030878

Dnia 03.12.15r. odbyła się wycieczka klasy I C do Warszawy. Wyjazd ten był naszym mikołajkowym prezentem.

Podróż rozpoczęliśmy o godzinie 7:30. Pierwszym punktem wycieczki był ROOM ESCAPE - czyli ucieczka z zamkniętego pokoju. Byliśmy podzieleni na sześć 4-osobowych drużyn. Do dyspozycji mieliśmy 3 pokoje: wehikuł czasu, muzeum i pokój rycerski. W momencie, gdy pierwsze trzy grupy uczniów uczestniczyły w zabawie, pozostali udali się do ,,Galerii Wileńskiej”. Po godzinie nastąpiła wymiana grup. Cała zabawa polegała na tym, by w ciągu 60 minut wydostać się z pokoju poprzez rozwiązywanie różnego rodzaju zagadek wymagających logicznego myślenia i łączenia ze sobą faktów.

Kolejnym punktem podróży było Muzeum Historii Żydów Polskich. Zwiedzaliśmy tam wystawę poświęconą historii tego narodu. Wystawa ukazuje kulturę polskich Żydów oraz przedstawia etapy ich dziejów: od przybycia do naszego kraju, poprzez pierwsze osiedlanie aż po ich zagładę. Bardzo dużo informacji mogliśmy uzyskać od przewodnika, który w sposób przejrzysty i uporządkowany opowiadał nam o historii Żydów, a także oprowadzał po najważniejszych zakątkach muzeum.

Czytaj więcej: Wycieczka klasy Ice do Warszawy

Od Pomiaru Do Prognozy.

W dniu 30 października 2015 r. uczniowie klasy II a i II c pod opieką p. Beaty Borkowskiej zwiedzili Stację Hydrologiczno-Meteorologiczną w Siedlcach

 

Uczniowie zapoznali się ze sposobami prowadzenia obserwacji i pomiarów, przekazywania ich do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie i sporządzaniem map synoptycznych. Obserwacje i pomiary są prowadzone wg międzynarodowych standardów, w określonych przedziałach czasowych i określonych cyklach. Pomiary wykonywane przez siedlecką stację są również wykorzystywane przez Światową Organizację Meteorologiczną działającą pod auspicjami ONZ. Jedno jest pod opieką p. Beatąrologiczną działającą pod auspicjami ONZ. pewne najbardziej trafne są prognozy krótkoterminowe.

Czytaj więcej: Od Pomiaru Do Prognozy.

ESCAPE ROOM i NIEWIDZIALNA WYSTAWA

W dniu 22 października 2015 roku odbyła się wycieczka do Warszawy , na którą udali się uczniowie z następujących klas : IIa, IIc+e, IId , IIIA oraz wychowawcy : p. Małgorzata Goławska (wychowawca IId) i p. Beata Borkowska (wychowawca kl. IIa).

Czytaj więcej: ESCAPE ROOM i NIEWIDZIALNA WYSTAWA