Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Udział I KLO w siedleckich uroczystościach 3 maja

82bf786939ff290aedaf9f20d3e655ff

Dziękujemy za Jej orędownictwo w dziejach naszego kraju. Jesteśmy przekonani, że dzięki niemu możemy dziś cieszyć się wolnością. Prosimy o to, by dalej była naszą Matką i Królową – mówił biskup siedlecki Kazimierz Gurda w homilii na uroczystość Matki Bożej Królowej Polski.

Źródło: 945b563baf3f070cd3577f2ab10d856f 99fbd2a729ca7eadeaf5f7b318134b33

Życie składa się z przywitań i pożegnań....

W piątek, 26 kwietnia 2019 roku, kolejny rocznik abiturientów świętował zakończenie nauki w I Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Świętej Rodziny w Siedlcach.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele św. Józefa koncelebrowaną przez Ks. Dyrektora Jacka Władysława Świątka i Ks. Prefekta Radosława Piotrowskiego. W homilii ks. Prefekt mówił o tym, że nadszedł czas, aby powiedzieć: sprawdzam. Punktem wyjścia tych rozważań stała się przypadająca na ten dzień Ewangelia, gdzie Jezus powiedział   do swoich apostołów po 3 latach w Jego szkole dokładnie to samo słowo. Ks. Prefekt zwrócił szczególną uwagę na to, że młodość trzeba przeżyć w relacji z Jezusem, bo tylko On jest gwarantem pomyślności.

zakkl32019 800x300 exact images-obrazki

Czytaj więcej: Życie składa się z przywitań i pożegnań....

Szkolny Dzień Książki i Biblioteki w naszej szkole – poetycko i historycznie…

plakatmW środę 27 marca 2019, tradycyjnie, jak od kilku lat, obchodziliśmy Szkolny Dzień Książki i Biblioteki. W tym roku pamiętaliśmy o myśli przewodniej przyjętej na ten rok szkolny w I KLO: Rodzina-Ojczyzna- wspólnota miłości.

   Pani prof. Magdalena Ostas przygotowała trzyczęściowe spotkanie.

   Pierwsza część, zatytułowana Wiosna, ach to ty… była porankiem poetyckim. Uczniowie, którzy należą do Siedleckiej Grupy Poetyckiej Witraż: Maja Kopańska, Klaudia Walerowska, Mariusz Maciejewicz, Daniel Grzegorczuk recytowali swoje utwory poetyckie (!) a Julia Trochimiuk i Jakub Matyszczyk przygotowali oprawę muzyczną, tworzącą poetycki nastrój.

   Druga część miała charakter spotkania autorskiego. Gośćmi I KLO byli autorzy publikacji Pod opieką Świętej Rodziny. Od Podlaskiego Liceum Biskupiego do I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego 1923-2018, Dorota Cabaj i Rafał Dmowski.

Czytaj więcej: Szkolny Dzień Książki i Biblioteki w naszej szkole – poetycko i historycznie…

Udział I KLO w obchodach Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

5e081848ef85ad91b28f365e5e46150a

Po Jałcie Polska straciła niepodległość, a wielu z tych, którzy walczyli z Niemcami, nie dostało szansy, by odbudowywać kraj i normalnie żyć. Nawet ci, którzy z początku nie kontestowali narzuconej władzy, zostali zmuszeni do nierównej walki – to główne tezy z przemówienia prezydenta Siedlec w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Źródło:

582775b3ffea5b64729852a25e9504c3

Uczniowie I KLO świętują Stulecie Niepodległości

W piątek 9 listopada 2018 cała społeczność naszej szkoły zebrała się w sali wielofunkcyjnej, aby ze wzruszeniem, radością i dumą świętować ten wyjątkowy czas : 100 lat od chwili, kiedy po okresie zaborów Polska znów pojawiła się na mapach jako wolny kraj.

Każda z klas przygotowała wystąpienie związane z tym niezwykłym wydarzeniem: film, scenkę, prezentację, piosenkę, wiersz, a nawet poczęstunek w biało-czerwonych barwach. Komisja pod przewodnictwem Księdza Dyrektora oceniała zaangażowanie klasy ( najczęściej wszyscy uczniowie brali udział w wystąpieniu), oryginalność pomysłu, dyscyplinę czasową (chociaż bardzo trudno było zmieścić się w przewidzianych 10 minutach), poziom artystyczny. Zwyciężyła klasa I A, która otrzymała olbrzymi, biało-czerwony tort i 100 punktów do Ligi Klas.

O godzinie 11.11, tak jak uczniowie wszystkich szkół w całej Polsce, uroczyście odśpiewaliśmy Hymn Państwowy.

Czytaj więcej: Uczniowie I KLO świętują Stulecie Niepodległości

Więcej artykułów…

  1. Początek roku szkolnego 2018/2019