Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nareszcie! – czyli rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w I KLO

Tradycyjnie 1 września, ale wyjątkowo po bardzo długiej przerwie spowodowanej pandemią, społeczność I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach spotkała się w kościele św. Józefa, aby Mszą Świętą rozpocząć nowy rok nauki.

Liturgii przewodniczył Dyrektor I KLO, ks. Jacek Władysław Świątek, a koncelebrowali księża prefekci: ks. Radosław Piotrowski i ks. Przemysław Świderski. W homilii ks. Przemysław Świderski mówił o nadziei wiążącej się z nowym rokiem szkolnym, a przywołując postać Steva Jobsa przekonywał, że sukces i spełnienie to nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim poczucie sensu tego, co robimy w życiu.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w sali wielofunkcyjnej. Ksiądz Dyrektor w swoim wystąpieniu witając z radością całą społeczność szkolną po długim, „koronawirusowym” niewidzeniu, przywitał szczególnie serdecznie pierwszoklasistów, uczniom klas trzecich przypomniał, jak ważny dla nich będzie ten najkrótszy przedmaturalny rok szkolny, a obecnym na uroczystości tegorocznym absolwentom pogratulował świetnych w tym roku wyników egzaminów maturalnych. Z wielką satysfakcją Ksiądz Dyrektor wręczył nagrody o charakterze stypendialnym za ubiegły rok przyznane uczniom I KLO przez: Prezesa Rady Ministrów, Biskupa Siedleckiego, Dyrektora Szkoły oraz Prezydenta Siedlec.

Czytaj więcej: Nareszcie! – czyli rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w I KLO