Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

I KLO świętuje 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę

   W świąteczny dzień 11 listopada przedstawiciele uczniów i nauczycieli wzięli udział w miejskich obchodach rocznicowych, natomiast we wtorek 12 listopada cała społeczność I KLO świętowała tę rocznicę na terenie naszej szkoły. Tego dnia obowiązywał strój galowy, więc przez cały dzień wszyscy czuli świąteczna atmosferę.

   Na uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów pod kierownictwem nauczycieli historii przypomnieliśmy sobie wydarzenia, które doprowadziły do tego niezwykłego dnia - pierwszego dnia wolności dla Rzeczypospolitej po 123 latach niewoli. Ksiądz Dyrektor Jacek Władysław Świątek zwrócił uwagę na ogromną liczbę tych, którzy oddawali dla wolności ojczyzny swoją młodość, poświęcali własne ideały, przelewali krew. Wolność, ojczyzna to wielki dar, ale także obowiązek i zadanie dla każdego Polaka, wszak stosunek do ojczyzny jest miarą naszego człowieczeństwa – podkreślił Ksiądz Dyrektor.

Czytaj więcej: I KLO świętuje 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Udział I KLO w siedleckich obchodach Narodowego Święta Niepodległości

8c3d01f89cb8a98341cdd3c2babb1481

W homilii podczas mszy świętej w intencji Ojczyzny, odprawionej w siedleckim kościele świętego Józefa, biskup Kazimierz Gurda mówił, że coraz mocniej zdajemy sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za zachowanie daru wolności dla kolejnych pokoleń: – To dzięki wolności Polska może decydować o samej sobie, rozwijać swoją kulturę i gospodarkę. Ten skarb wolności doceniamy i za niego Panu Bogu dziękujemy – mówił biskup siedlecki.

Źródlo: 

45eec4998b9940faae14b0f14261051f

Uroczyste otwarcie i poświęcenie nowej części dydaktycznej liceum oraz poświęcenie szkolnej kaplicy p.w. Świętej Rodziny.

Nowy etap w dziejach naszego KLO

Wszyscy wiemy, że ważne przedsięwzięcia, realizowane idee, wielkie plany wprowadzane w życie trwają długo. Nasze I KLO, będące kontynuacją Podlaskiego Liceum Biskupiego założonego 96 lat temu przez biskupa Henryka Przeździeckiego wkroczyło właśnie w nowy etap rozwoju.

2 października 2019 roku miała miejsce uroczystość poświęcenia nowej części gmachu szkoły i poświęcenia kaplicy szkolnej. W tym dniu uczniowie pierwszych klas, w podwojonym składzie klas ponadgimnazjalnych i klas po szkole podstawowej, złożyli swoje ślubowanie.

Ten dzień przebiegał bardzo uroczyście i zgromadził wielu znakomitych gości.

posw2019

Czytaj więcej: Uroczyste otwarcie i poświęcenie nowej części dydaktycznej liceum oraz poświęcenie szkolnej...

Udział I KLO w siedleckich obchodach upamiętniających 80. rocznicę ataku ZSRR na Polskę

beb4b8a906d373f0492e288279a8d325

W krótkim przemówieniu przed pomnikiem na cmentarzu wojennym Andrzej Sitnik przypomniał najważniejsze fakty dotyczące skutków hitlerowsko-stalinowskiego sojuszu: masowe mordy, zesłania, planowe wyniszczanie nie tylko polskich elit, ale Polaków na zagarniętych terenach w ogóle. – Dołóżmy starań, aby dramatyczne wydarzenia przetrwały w świadomości i pamięci pokoleń, szczególnie dla dzisiejszego pokolenia młodych – podkreślił prezydent Sitnik.

Źródło: d7c4e4982f15d9c770481886dbb9a4d2

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w I KLO

2 września 2019 Mszą Świętą w kościele św. Józefa w Siedlcach rozpoczęliśmy kolejny rok nauki i pracy w naszej szkole. Liturgię koncelebrowali: ks. Dyrektor Jacek Władysław Świątek oraz księża prefekci – ks. Radosław Piotrowski i ks. Przemysław Świderski. Homilia ks. Radosława Piotrowskiego nawiązywała do rozważań ewangelicznych arcybiskupa Grzegorza Rysia i była przypomnieniem, że fundamentem życia każdego człowieka jest Chrystus.

Dalsza część uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego miała miejsce w sali wielofunkcyjnej. Ksiądz Dyrektor w swoim przemówieniu podkreślił wyjątkowość rozpoczynającego się roku szkolnego: po raz pierwszy przychodzą do szkoły uczniowie podwójnego rocznika klas pierwszych; absolwenci gimnazjum i absolwenci szkoły podstawowej. Czeka na wszystkich uczniów powiększony o nowe, piękne pracownie gmach szkolny, w którym znajdą też kaplicę – miejsce wyciszenia, skupienia modlitewnego przed Najświętszym Sakramentem.

Ważnym momentem w wystąpieniu Księdza Dyrektora było wręczenie nagród i stypendiów uczniom, którzy w ubiegłym roku szkolnym wyróżnili się wynikami w nauce, działalności artystycznej i sportowej. Nagrody i stypendia ufundowali: Biskup Kazimierz Gurda, Prezydent miasta Siedlce oraz Dyrektor I KLO. Uczennica Angelika Słomka jest nominowana do stypendium Premiera RP.

Od pokoleń rozpoczęcie roku szkolnego w Polsce jest również wspomnieniem tragicznej rocznicy wybuchu II wojny światowej, w tym roku to okrągła rocznica osiemdziesięciu lat. Przypomniał o tym przejmujący, kilkunastominutowy film „Niezłomni”.

dr Barbara Taras