Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Weekendowe skupienie w Trzciance

W piątek 18 maja ok. godziny 16:30 spakowani i gotowi do trasy wyruszyliśmy na weekendowe skupienie do Trzcianki. Jak zwykle opiekunami tego wyjazdu byli: ks. Radek i pani profesor Agnieszka Strzeżysz. Ze względu na to, że 20 maja wypadło święto zesłania Ducha Świętego, zwane inaczej Zielonymi Świątkami, tematem przewodnim tegoż skupienia było zapoznanie i zaprzyjaźnienie się z Duchem Świętym.

Podczas drogi zrobiliśmy tradycyjne zakupy, a na miejsce dojechaliśmy ok. godziny 19. Po przydzieleniu pokoi przez ks.Radka mieliśmy wolny czas na rozpakowanie i zadomowienie się. Potem udaliśmy się do jadani, aby zjeść kolację. Po wspólnym posiłku zebraliśmy się w kaplicy, gdzie ks. Radek przedstawił i przybliżył nam postać Ducha Świętego. Konferencję tą zakończyliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu i nabożeństwem majowym. Po skończonej modlitwie udaliśmy się do swoich pokoi na odpoczynek.

DSC 0544

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od modlitwy zwanej Jutrznią oraz smacznym śniadaniem. Następnie ok. godziny 10 przystąpiliśmy do zajęć prowadzonych przez panią Krystynę i panią Annę, które na co dzień pracują w ośrodku dla trudnej młodzieży w Garwolinie. Pytanie Kim jestem? było głównym zagadnieniem poruszanym w trakcie spotkania. W czasie tych warsztatów rozmawialiśmy przede wszystkim na temat samoświadomości i samopoznania. Poruszona została także kwestia emocji i panowania nad nimi oraz samoakceptacji. W ramach relaksu podczas intensywnej pracy nad poruszanymi zagadnieniami mieliśmy ciekawe gry oraz chwilę modlitwy (koronka). Nie zapomnieliśmy również o ciele i zjedliśmy bardzo dobry obiad, w ciągu zajęć zrobiliśmy sobie przerwę na grilla. Pracowitą sobotę zakończyliśmy Mszą Świętą i adoracją Najświętszego Sakramentu wypraszając łaski u Ducha Świętego.

W niedzielę rano pomodliliśmy się Jutrznią, zasiedliśmy do śniadania, a następnie zabraliśmy się do sprzątania. O godzinie 11 ks. Radek odprawił Msze Świętą. Niedługo potem poszliśmy na obiad. Po pysznym posiłku nadszedł czas wyjazdu, z wielkim pragnieniem pozostania musieliśmy opuścić Trzciankę, gdyż w poniedziałek czekały na nas lekcje w szkole. Do Siedlec dotarliśmy ok. godziny 15.

Te trzydniowe rekolekcje w Trzciance były okresem dla nas bardzo wartościowym. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o sobie i naszych charakterach. Dzięki wykładom pań, modlitwie i łaskom Ducha Świętego mogliśmy spojrzeć z nowej perspektywy na otaczający nas świat. Bardzo polecam takie wyjazdy, ponieważ przyczyniają się one do znacznego rozwoju naszego intelektu.

 Monika Guzek, kl. IB

DSC 0723

DSC 0542

DSC 0566

DSC 0578

DSC 0815

DSC 0816

DSC 0817

DSC 0820

DSC 0698