Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

38 Piesza pielgrzymka podlaska


IMG 20180807 081738

Gdy zbliża się sierpień – w polskiej tradycji miesiąc Matki Bożej, z całej Polski ciągną pielgrzymki do duchowej Stolicy Polski – Częstochowy. Najdłuższa z nich z Helu – idzie na Jasną Górę ponad dwadzieścia dni! W czasach zamętu, czasach niepewności przesyconej coraz większym głodem Boga, wielu ludzi podejmuje wędrówkę na szlaku do Maryi Niepokalanej. Wędrówkę w głąb swojej wiary, wędrówkę w swoją niemoc i poczucie niewystarczalności do pełnego istnienia na tym świecie. Dla osób, które choć raz wyruszyły na wędrówkę z Maryją, świat już nie jest ten sam. Gdy przychodzi początek kolejnego sierpnia, dusza podrywa się ku górze, a ciało spina do gigantycznego wysiłku i …. ruszamy w drogę!

W tym roku młodzież naszego Liceum wzięła udział w pielgrzymce w jeszcze większej liczbie niż rok temu. Wędrowaliśmy w grupie nr 3 pod przewodnictwem Prefekta I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Rodziny w Siedlcach – ks. Radosława Piotrowskiego, który po raz drugi pełnił funkcję przewodnika.

Czytaj więcej: 38 Piesza pielgrzymka podlaska

Udział I KLO w obchodach jubileuszu 200-lecia Diecezji Siedleckiej

517b324adaed5ce84ffbca4bfd4274dd

W sobotę 9 czerwca 2018r. odbyły się w Siedlcach centralne obchody jubileuszu 200-lecia Diecezji Siedleckiej. W uroczystościach wzięła udział także Dyrekcja, delegacja Nauczycieli, Uczniów i Absolwentów I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach.

Źródło: 

53b4cb399807486b59e50be9971c164e

Święto Młodych Lednica 2018

lednica2018

Dnia 2 czerwca 2018 roku na Polach Lednickich odbyło się kolejne Spotkanie Młodych Lednica. Tegorocznym hasłem spotkania było słowo "Jestem". Grupa uczniów naszego liceum wraz z księdzem prefektem Radosławem Piotrowskim wybrała się na to spotkanie, aby uwielbiać Pana Boga. Wyjechaliśmy o północy z parkingu przy parafii Ducha Świętego. Na miejscu byliśmy o 6 rano. Po długiej rejestracji zajęliśmy nasze miejsca w sektorze. 

Czytaj więcej: Święto Młodych Lednica 2018

Weekendowe skupienie w Trzciance

W piątek 18 maja ok. godziny 16:30 spakowani i gotowi do trasy wyruszyliśmy na weekendowe skupienie do Trzcianki. Jak zwykle opiekunami tego wyjazdu byli: ks. Radek i pani profesor Agnieszka Strzeżysz. Ze względu na to, że 20 maja wypadło święto zesłania Ducha Świętego, zwane inaczej Zielonymi Świątkami, tematem przewodnim tegoż skupienia było zapoznanie i zaprzyjaźnienie się z Duchem Świętym.

Podczas drogi zrobiliśmy tradycyjne zakupy, a na miejsce dojechaliśmy ok. godziny 19. Po przydzieleniu pokoi przez ks.Radka mieliśmy wolny czas na rozpakowanie i zadomowienie się. Potem udaliśmy się do jadani, aby zjeść kolację. Po wspólnym posiłku zebraliśmy się w kaplicy, gdzie ks. Radek przedstawił i przybliżył nam postać Ducha Świętego. Konferencję tą zakończyliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu i nabożeństwem majowym. Po skończonej modlitwie udaliśmy się do swoich pokoi na odpoczynek.

DSC 0544

Czytaj więcej: Weekendowe skupienie w Trzciance

"Drogami młodości" - VI przykazanie Dekalogu

W piątek 11 maja 2018r. na antenie Katolickiego Radia Podlasie w audycji z cyklu "Drogami młodości" uczniowie I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego wraz z ks. Prefektem Radosławem Piotrowskim rozmawiali na temat Szóstego przykazania Dekalogu.

Zachęcamy do odsłuchania audycji:

radiointernetA-150x150