Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

PIELGRZYMKA SZKOLNA NA ŚWIĘTY KRZYŻ

W dniach 6 – 8 czerwca 2019 wszystkie klasy pierwsze i drugie (trzecie już, niestety, opuściły mury szkoły) wyjechały na południe Polski, aby zlotem gwiaździstym spotkać się w piątek 7 czerwca na Świętym Krzyżu.

Punktualnie o godz. 12.00 cała społeczność szkolna, wraz z pocztem sztandarowym I KLO zgromadziła się w Bazylice mniejszej pod wezwaniem Trójcy Świętej i Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, aby uczestniczyć we Mszy Świętej koncelebrowanej przez Księdza Dyrektora Jacka Władysława Świątka i Księdza Prefekta Radosława Piotrowskiego.

Po Mszy Świętej każdy mógł ucałować Relikwie Krzyża Świętego. Przed bazyliką zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie – i znowu poszczególne klasy, tak, jak pierwszego dnia, realizowały swój program. Każda klasa zwiedziła zabytki na Świętym Krzyżu, klasztor Świętej Katarzyny, źródełko św. Franciszka, gołoborza Łysej Góry.

skkrzyz2019

Czytaj więcej: PIELGRZYMKA SZKOLNA NA ŚWIĘTY KRZYŻ

O Maryi w "Drogami młodości"

W piątek 17 maja 2019r. młodzież naszego liceum wraz z ks. Prefektem Radosławem Piotrowskim i p. prof. Cezarym Wereszko wzięła udział w kolejnej audycji z cyklu "Drogami młodości" na antenie Katolickiego Radia Podlasie. Temat audycji brzmiał: „Kim jest dla mnie Maryja, co może mi zaoferować, jak przeżywać relację z Maryją?”

Zachęcamy do odsłuchania audycji:

radiointernetA-150x150

Msze Święte w intencji Maturzystów 2019

Zapraszamy Maturzystów i Rodziców

na Msze Święte, które będą celebrowane

 w dniach 6, 7 i 8 maja 2019r. (poniedziałek, wtorek i środa)

 o godz. 8:00 w kaplicy na dole

 w Bursie św. Stanisława Kostki, ul. Bp. Świrskiego 56

Życzenia świąteczne 2019

The Incredulity of Saint Thomas-Caravaggio 1601-2„Tajemnica Boga polega na tym, że działa On bez rozgłosu. W wielkiej historii ludzkości niezauważalnie buduje swoją historię. Staje się człowiekiem, tak jednak, że przez współczesnych sobie, przez miarodajne siły historii, może pozostać niezauważony. Cierpi i umiera, jako Zmartwychwstały chce przyjść do ludzkości tylko przez wiarę swoich, którym się ukazuje. Nie przestaje lekko pukać do drzwi naszych serc i jeśli je otworzymy, powoli czyni nas widzącymi.

Czy jednak nie taki właśnie jest Boski styl? Nie pokonywanie siłą zewnętrzną, lecz dawanie wolności, obdarzanie miłością i budzenie. Czy nie od Jezusa wychodzi rosnący przez wieki promień światła, który nie mógł pochodzić od żadnego zwykłego człowieka, promień, za pośrednictwem którego rzeczywiście ukazuje się światu blask światła Bożego?”

 Benedykt XVI

„Jezus z Nazaretu”

Święto Zmartwychwstania Pańskiego to nie tylko wspomnienie wydarzenia sprzed blisko 2000 lat lub kultywowanie tradycji przekazanej przez przodków. To błysk nowego świata, promień nie nadziei, lecz pewności. Człowieczeństwo dzięki Jezusowi przekroczyło granice śmierci i przed każdym z nas rozpościera się najwspanialsza perspektywa – życie wieczne w Bogu. Kamień odsunięty z grobowej pieczary otworzył bramę ku nieskończoności.

W imieniu całej społeczności I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach pragnę złożyć najlepsze życzenia wielkanocne. Zachęceni przez Zmartwychwstałego Jezusa nie bójmy się prawdy naszego człowieczeństwa, a napełnieni radością wielkanocnego poranka dzielmy się nią ze wszystkimi. Jeśli Zmartwychwstały Bóg – Człowiek jest z nami, to któż może być przeciwko nam?

Wesołego Alleluja!

podpisdyr ks. Jacek Wł. Świątek

         dyrektor I KLO w Siedlcach

Kolejna audycja"Drogami młodości"

W piątek 5 kwietnia 2019r. młodzież i absolwenci naszego liceum wraz z ks. Prefektem Radosławem Piotrowskim i ks. Kamilem Duszkiem wzięła udział w kolejnej audycji z cyklu "Drogami młodości" na antenie Katolickiego Radia Podlasie. Temat audycji brzmiał „Trudności w życiu młodego człowieka - jak sobie z nimi radzić, jak je pokonywać i jak przeżywać”.

Zachęcamy do odsłuchania audycji:

radiointernetA-150x150