Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Święto Młodych Lednica 2018

lednica2018

Dnia 2 czerwca 2018 roku na Polach Lednickich odbyło się kolejne Spotkanie Młodych Lednica. Tegorocznym hasłem spotkania było słowo "Jestem". Grupa uczniów naszego liceum wraz z księdzem prefektem Radosławem Piotrowskim wybrała się na to spotkanie, aby uwielbiać Pana Boga. Wyjechaliśmy o północy z parkingu przy parafii Ducha Świętego. Na miejscu byliśmy o 6 rano. Po długiej rejestracji zajęliśmy nasze miejsca w sektorze. 

Mieliśmy ze sobą flagę naszej szkoły, która powiewała nad naszymi głowami. O godzinie 12 rozpoczął się Anioł Pański. Po tej modlitwie zespół Siewcy Lednicy oraz tancerze zachęcili nas do wspólnych śpiewów i tańców na cześć Pana. Punktualnie o godzinie 15 odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Gościem tegorocznego spotkania był pan Prezydent Andrzej Duda, który wygłosił przemówienie do młodych oraz zatańczył i zaśpiewał wraz z wszystkimi obecnymi. Pan Prezydent ofiarował nam niezwykły prezent- biało - czerwone flagi, które świadczą o naszej tożsamości narodowej. XXII Spotkanie Młodych Lednica przebiegało w niesamowitej atmosferze. Jego czas uświetniły piękne śpiewy i tańce.

Punktem kulminacyjnym była wspólna Eucharystia sprawowana na Polach Lednickich, której przewodniczył Ks. prymas Wojciech Polak. Homilię wygłosił lubiany przez młodych Ks. arcyb. Grzegorz Ryś. Przed północą odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której dziękowaliśmy Panu Bogu za czas spotkania na Lednickich Polach.

Mamy nadzieję, że za rok będzie nam dane znowu uczestniczyć w spotkaniu na Polach Lednickich. O godzinie 7 z radosnym nastawieniem do życia wróciliśmy do Siedlec.

 Aleksandra Myrcha, kl.2b

 

embed video plugin powered by Union Development