Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Książki

     22 kwietnia 2016r. biblioteka szkolna naszego liceum przygotowała uroczyste obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia).

IMG 5378    

W historii literatury światowej dzień 23 kwietnia stanowi symboliczną datę, gdyż właśnie wtedy urodzili się (lub odeszli z tego świata) wybitni pisarze, np. Miguel de Cervantes, William Shakespeare.

Społeczność Naszego Liceum obejrzała prezentację o historii pisma i książki, uczestniczyła w spotkaniu z Panem Jakuba Maciejem Kosiorkiem, absolwentem I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach, historykiem, autorem książek.

IMG 5414

Młodzież zmierzyła się również z quizem humanistycznym zawierający pytania z lektur szkolnych i zagadnień z języka polskiego. Uczniowie obejrzeli scenkę teatralną: pt. „Wywiad z Henrykiem Sienkiewiczem” oraz wysłuchali pięknego wiersza wyrecytowanego przez uczennicę Natalię Szpurę oraz włoskiej piosenki zaśpiewanej przez Gabriela Rosastolato.

IMG 5388IMG 5396-1

Punktem kulminacyjnym Święta Książki było głośne czytanie prozy Sienkiewicza, które miało charakter konkursowy. Czytanie rozpoczął Dyrektor Szkoły Ksiądz Jacek Świątek.

IMG 5454IMG 5461

     Przygotowanie bogatego programu uroczystości było możliwe dzięki współpracy i zaangażowaniu grona pedagogicznego i uczniów Naszej Szkoły. Podziękowania szczególne należą się Dyrekcji Szkoły oraz Państwu Profesorom: Barbarze Taras, Dorocie Księżopolskiej, Agnieszce Strzeżysz, Cezarowi Wereszko, Jackowi Żero oraz uczniom: Natalii Szpura, Paulinie Kozioł, Julii Chromińskiej, Karolowi Młynarczykowi, Szymonowi Komar, Gabrielowi Rosastolato. Nad całością czuwała p.prof.Magdalena Ostas, bibliotekarka Liceum.

IMG 5383-1

IMG 5412

IMG 5418

IMG 5429

IMG 5439

IMG 5452

IMG 5463