Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Książki

     22 kwietnia 2016r. biblioteka szkolna naszego liceum przygotowała uroczyste obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia).

IMG 5378    

W historii literatury światowej dzień 23 kwietnia stanowi symboliczną datę, gdyż właśnie wtedy urodzili się (lub odeszli z tego świata) wybitni pisarze, np. Miguel de Cervantes, William Shakespeare.

Czytaj więcej: Dzień Książki

TWOJE ZDROWIE - TWOJA ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Każdy powinien uświadomić sobie, że "jego zdrowie jest  w jego własnych rękach i w dużej mierze to jego odpowiedzialność" oraz "że lepiej zapobiegać niż leczyć".

15 styczna uczniowie klasy I C wraz z opiekunem panią prof. Magdaleną Ostas uczestniczyli w konferencji: „ TWOJE ZDROWIE - TWOJA ODPOWIEDZIALNOŚĆ”, którą zorganizowali dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych: II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach oraz Instytut Biologii Wydziału Przyrodniczego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Patronat nad tym wydarzeniem objął Prezydent Siedlec.Młodzież wysłuchała trzech bloków tematycznych: "Młodzież a uzależnienie" przygotowany przez panią mgr Agnieszkę Szubielską, „Aktywność sportowa a zdrowie”, przedstawiony przez panią dr Lucynę Dołowską Żabkę, "Jelita-nasz drugi mózg" zreferowany przez panią mgr Aleksandrę Garbacz. W przerwie uczestnicy konferencji mogli zakosztować wspaniałych dań owocowo-warzywnych oraz poćwiczyć pod nadzorem wykwalifikowanej kadry.

                                              warzywa

Czytaj więcej: TWOJE ZDROWIE - TWOJA ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Spotkanie z dziennikarzem Wiesławem Łuką

Dnia 3 grudnia o godz. 11.00 w auli I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach odbyło się spotkanie warsztatowo-dziennikarskie z redaktorem Wiesławem Łuką, prozaikiem, reportażystą, krytykiem literackim i scenarzystą filmowym. W warsztatach wzięły udział klasy humanistyczne oraz klasa IA. Uczniowie zgłębiali wiedzę dotyczącą różnych gatunków dziennikarskich: informacyjnych i publicystycznych. Zadaniem praktycznym dla każdego uczestnika  było napisanie sprawozdania ze spotkania z Panem redaktorem.

IMG 1682

 

Czytaj więcej: Spotkanie z dziennikarzem Wiesławem Łuką

XXV SPOTKANIE RECYTATORÓW I ŚPIEWAJĄCYCH POEZJĘ -ZADUSZKI.

W Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach dnia 03.11.2015 r. odbyło  się XXV SPOTKANIE RECYTATORÓW I ŚPIEWAJĄCYCH POEZJĘ -ZADUSZKI. Konkurs dedykowany zmarłemu 27 czerwca 2009 r. Andrzejowi Meżeryckiemu. Wystąpiło 28 recytatorów z Siedlec, Łochowa, Garwolina, Zbuczyna, Mord i Sokołowa Podlaskiego. Uczestników oceniała Komisja Artystyczna: Jan Zdziarski- specjalista kultury mowy (ZG TKT) przewodniczący, Maciej Czapski  aktor (Studio Teatralne im J. Woszczerowicza), Iwona Kobylińska  wokalistka (Orkiestra Dni Naszych). Z naszej szkoły zaprezentowało się troje uczestników: Paulina Kozioł kl.IB, Szymon Komar kl.IB i Karolina Misiuk kl.IB. Choć nie zajęli oni żadnego miejsca jednak samo uczestnictwo sprawiło im wiele radości i dało mnóstwo nowych doświadczeń. Emocje przed wystąpieniem były ogromne jednak radość z uczestnictwa jeszcze większa. Był to mile spędzony czas podczas którego mogliśmy zasłuchać się w piękną recytację wierszy nieżyjących już poetów.


ptaku mojego serca
nie smuć się
nakarmię cię ziarnem radości
rozbłyśniesz

ptaku mojego serca
nie płacz
nakarmię cię ziarnem tkliwości
fruniesz

ptaku mojego serca
z opuszczonymi skrzydłami
nie szarp się
nakarmię cię ziarnem śmierci
zaśniesz

Halina Poświatowska

                                                                                                                           Informację napisała Karolina Misiuk

Zwycięzcy konkursu „Książki naszych marzeń”!

Przedstawiamy zwycięzców konkursu „Książki naszych marzeń” zorganizowanego przez MEN i zapraszamy do obejrzenia krótkich filmików zachęcających do czytania i przekonujących, że to właśnie ich szkoła powinna otrzymać wymarzone książki od MEN.
1.Miejsce: Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Kielcach.
2. Miejsce: Liceum Ogólnokształcące „Szkoła na Grodzisku” w Bielsku-Białej. 
2.Miejsce: Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku.
3.Miejsce: Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Głuchych w Warszawie.
 

 Link do filmu