Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Wolę żyć” Teatr Mądrego Widza

 

14 czerwca klasa I C uczestniczyła w spektaklu „Wolę żyć” w CKiS w Siedlcach. Scenariusz sztuki został oparty na motywach książki Barbary Rosiek „Pamiętniki narkomanki” Spektakl ma za zadanie wywołać dialog z młodymi ludźmi, pokazać im „ku przestrodze” jak dalece idące skutki mogą powstać z pozoru niewinnych prób „odreagowania” czy „relaksu”. Scenariusz: Robert Protasewicz i Waldemar Koperkiewicz. Reżyseria: Waldemar Koperkiewicz.

wole zyc 1

 

 

Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego

11 czerwca uczniowie z klasy I A i klasy I B wraz z Profesorami: Panią Magdaleną Ostas i Panią Renatą Kosieradzką uczestniczyli w Narodowym Czytaniu "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego, które miało miejsce w Sali Białej MOK w Siedlcach. Imprezę zorganizowała Siedlecka Grupa Literacka "Witraż" wraz z MOK.Fragmenty powieści przedstawione były w formie mini inscenizacji. W imprezie wziął udział aktor Mateusz Damięcki - odtwórca roli Cezarego Baryki w ekranizacji powieści „Przedwiośnie”. Książkę czytali również nauczyciele i uczniowie siedleckich szkół oraz dyrektorzy kilku placówek. I KLO reprezentowali: Pan prof. Marian Soćko, Klaudia Walerowska, Maja Kopańska. Oprawę muzyczną przygotowały Anna Ostas i Agnieszka Skup. Patronat Honorowy objęli: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski.

b769620afc90d3cfa55cf7bbf5219e393a59693c

 

Czytaj więcej: Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego

Szkolne Święto Książki i Biblioteki

13 marca w Naszej Szkole obchodziliśmy Święto Książki i Biblioteki. Młodzież przedstawiła nam genezę i historię tego Święta, które corocznie obchodzone jest na świecie 23 kwietnia. 23 kwietnia to dzień patrona Katalonii – św. Jerzego. Zgodnie z tradycją, w ten dzień kobiety otrzymywały czerwoną różę, symbolizującą krew smoka, którego zgodnie z legendą pokonał św. Jerzy. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się panom prezentami z książek. Gdy w 1995 roku UNESCO ogłosiło Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (na wniosek rządu Hiszpanii), w oczywisty sposób

29432740 1733397390048669 9144467839745261568 n

Czytaj więcej: Szkolne Święto Książki i Biblioteki

Koncert ZPiT ZS pt.:” Barbórka”

W poniedziałek 4 grudnia klasa 2 B wraz z Panią prof. Magdaleną Ostas uczestniczyła w sali PODLASIE MOK w Siedlcach w koncercie ZPiT ZS pt.:” Barbórka” z cyklu „Spotkania z folklorem”. Prezentacja przybliżała widowni folklor Górnego Śląska i Śląska Cieszyńskiego. W programie przedstawiona została uroczystość pasowania na górnika, zabawy, tańce i pieśni. Wśród artystów podziwialiśmy naszego ucznia Mateusza Grzebisza.

IMG 20171204 1218421

Czytaj więcej: Koncert ZPiT ZS pt.:” Barbórka”

Inscenizacja poetycko-muzyczna pt. „Najpiękniejszy Człowiek pokolenia… św. Brat Albert"

We wtorek 28 listopada uczniowie z klasy I B pod opieką Pani prof. Magdaleny Ostas uczestniczyli w inscenizacji poetycko-muzycznej pt. Najpiękniejszy Człowiek pokolenia św. Brat Albert", w reżyserii Pani Barbary Maksymiuk, instruktora SGL Witraż". Była to opowieść o człowieku, malarzu, o jego rozterkach, ale też o ludziach biednych i ich samotności. Wspólnie poszukiwaliśmy odpowiedzi czy my istniejemy dla bezdomnych i biednych czy Oni istnieją dla nas?

 

20171128 134339

Czytaj więcej: Inscenizacja poetycko-muzyczna pt. „Najpiękniejszy Człowiek pokolenia… św. Brat Albert"