Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szkolne Święto Książki i Biblioteki

13 marca w Naszej Szkole obchodziliśmy Święto Książki i Biblioteki. Młodzież przedstawiła nam genezę i historię tego Święta, które corocznie obchodzone jest na świecie 23 kwietnia. 23 kwietnia to dzień patrona Katalonii – św. Jerzego. Zgodnie z tradycją, w ten dzień kobiety otrzymywały czerwoną różę, symbolizującą krew smoka, którego zgodnie z legendą pokonał św. Jerzy. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się panom prezentami z książek. Gdy w 1995 roku UNESCO ogłosiło Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (na wniosek rządu Hiszpanii), w oczywisty sposób

29432740 1733397390048669 9144467839745261568 n

Czytaj więcej: Szkolne Święto Książki i Biblioteki

Koncert ZPiT ZS pt.:” Barbórka”

W poniedziałek 4 grudnia klasa 2 B wraz z Panią prof. Magdaleną Ostas uczestniczyła w sali PODLASIE MOK w Siedlcach w koncercie ZPiT ZS pt.:” Barbórka” z cyklu „Spotkania z folklorem”. Prezentacja przybliżała widowni folklor Górnego Śląska i Śląska Cieszyńskiego. W programie przedstawiona została uroczystość pasowania na górnika, zabawy, tańce i pieśni. Wśród artystów podziwialiśmy naszego ucznia Mateusza Grzebisza.

IMG 20171204 1218421

Czytaj więcej: Koncert ZPiT ZS pt.:” Barbórka”

Inscenizacja poetycko-muzyczna pt. „Najpiękniejszy Człowiek pokolenia… św. Brat Albert"

We wtorek 28 listopada uczniowie z klasy I B pod opieką Pani prof. Magdaleny Ostas uczestniczyli w inscenizacji poetycko-muzycznej pt. Najpiękniejszy Człowiek pokolenia św. Brat Albert", w reżyserii Pani Barbary Maksymiuk, instruktora SGL Witraż". Była to opowieść o człowieku, malarzu, o jego rozterkach, ale też o ludziach biednych i ich samotności. Wspólnie poszukiwaliśmy odpowiedzi czy my istniejemy dla bezdomnych i biednych czy Oni istnieją dla nas?

 

20171128 134339

Czytaj więcej: Inscenizacja poetycko-muzyczna pt. „Najpiękniejszy Człowiek pokolenia… św. Brat Albert"

Poranek Patriotyczny "Siedlcom na Urodziny..."

14 listopada w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbył się Poranek Patriotyczny "Siedlcom na Urodziny..." zorganizowany przez Siedlecką Grupę literacką „Witraż”.

cd2641bd0927df969f3cc1075576926eff69d038Wydarzenie odbyło się z okazji 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Było to spotkanie poetycko-muzyczne oparte o wiersze powstałe podczas Pleneru Literackiego przy pomniku Józefa Piłsudskiego w czerwcu 2017 r. W spotkaniu uczestniczyli przedstawicieli siedleckich szkół: dzieci, młodzież, nauczyciele. Gościmy specjalnymi byli: Prezydent Miasta Hanna Sochacka i Przewodniczący Rady Miasta Henryk Niedziółka. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy II B i pani prof. Magdalena Ostas.

skan0001-page-001Podczas poranka usłyszeliśmy 18 wierszy o tematyce patriotycznejwyróżnionych przez instruktorów prowadzących GLW, Barbarę Maksymiuk i Krzysztofa Tomaszewskiego, pięknie wyrecytowanych przez młodzież. Wśród nich znalazły się utwory uczennic z I KLO: Aleksandry Myrchy, Joanny Chęcińskiej, Patrycji Urbanek, Magdaleny Zubkiewicz, które zostały też uwiecznione na pocztówkach literackich wydanych z okazji 470 - lecia Miasta Siedlce.

Spotkanie ubarwiły pieśni żołnierskie w wykonaniu zespołu Sweet Angels oraz „Polonez a-moll” Michała Kleofasa Ogińskiego wykonany na fortepianie przez uczennicę I LO w Siedlcach. 

Czytaj więcej: Poranek Patriotyczny "Siedlcom na Urodziny..."

Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego

8 września 2017 r. uczniowie Naszej Szkoły (część klasy 2B) wraz z p.prof.Magdaleną Ostas na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach i Siedleckiej grupy Literackiej „Witraż” uczestniczyli w Narodowym Czytaniu „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Przedstawienie odbyło się na miejskim Skwerze przy Fontannie. Uczestnikami „Narodowego czytania” byli przedstawiciele siedleckich szkół: uczniowie i nauczyciele. Nasze liceum reprezentowały dwie uczennice: Klaudia Patralska(IE) i Maja Kopańska(IB) oraz pan profesor Marian Soćko. Recytatorzy ubrani byli w stroje ludowe. Towarzyszyła im kapela ludowa. Scenografię stanowiły rekwizyty, które pozwoliły poczuć klimat dramatu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Para Prezydencka Polski i Prezydent Miasta Siedlce. Widzowie otrzymali wiejski poczęstunek- chleb ze smalcem oraz kiszone ogórki.

21476116 497309360645583 1153523122 n

Czytaj więcej: Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego