Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Orszak Trzech Króli

Podczas Święta Trzech Króli w tegoroczną organizację Orszaku kroczącego ulicami Siedlec włączyła się także  grupa naszych uczniów: Ewa Celińska, Anna Konopka, Gabriela Woźnica i Jakub Soszyński oraz pani prof. Magdalena Ostas na zaproszenie  Miejskiego Ośrodka Kultury i Siedleckiej Grupy Literackiej "Witraż'.  Wspólnie  przygotowaliśmy scenkę zatytułowaną „Gospoda”. Od 2014 roku Fundacja Nasza Szkoła razem z Katolicką Szkołą Podstawową organizuje Orszak Trzech Króli w Siedlcach. Fot. Janusz Mazurek i Sebastian Gumiński323421134 753086776148033 6317779408245212678 n

 

 

Czytaj więcej: Orszak Trzech Króli

Narodowe Czytanie "Ballad i Romansów" Adama Mickiewicza

6 września na skwerze im. Konstantego Domagały odbyło się w naszym mieście Narodowe czytanie "Ballad i Romansów" Adama Mickiewicza. W tegoroczne czytanie zaangażowani byli uczniowie naszego liceum: Dominika Konca, Zuzanna Wrzosek, Alan Jedliński i Mikołaj Kołodziejski, którzy wykonali dwa utwory: "To lubię" i "Powrót taty". Oprawę muzyczną zapewnili im: p. prof. Magdalena Ostas akompaniując na fortepianie oraz Ewa Celińska na wiolonczeli. Razem z naszymi uczniami czytali uczniowie i nauczyciele IV Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach oraz członkowie Siedleckiej Grupy Literackiej "Witraż, która była również organizatorem tego wydarzenia. Gościem specjalnym była znakomita aktorka teatralna i filmowa pani Grażyna Szapołowska. Całość ubarwiły wspaniałe dekoracje i kostiumy stylizowane na wzór ludowych strojów z czasów Mickiewicza.

wszyscy

Czytaj więcej: Narodowe Czytanie "Ballad i Romansów" Adama Mickiewicza