Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Termin zwrotu książek

Uwaga Maturzyści !

Książki do biblioteki należy zwrócić do dnia 24.04.2017(poniedziałek)

Święto Książki i Biblioteki

3 kwietnia obchodziliśmy w Naszej Szkole Święto Książki i Biblioteki. W tym szczególnym dniu gościliśmy w murach I KLO Pana Zygmunta Urbanowicza, pisarza i malarza oraz nauczycieli bibliotekarzy z siedleckich szkół.

Na początku uczniowie: Paulina Kozioł i Konrad Głuchowski, którzy poprowadzili uroczystość, zapoznali wszystkich z genezą Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Następnie obejrzeliśmy prezentację pt.: „Czy warto odwiedzać szkolną bibliotekę i czytać książki?” autorstwa: pani prof. Magdaleny Ostas, pana prof. Aleksandra Skumsa i Konrada Głuchowskiego ucznia klasy 2A.

Czytaj więcej: Święto Książki i Biblioteki

Chartatywny Koncert Talentów

8 grudnia 2016 r. uczennica naszej szkoły Żaneta Badełek wzięła udział w zorganizowanym przez I LO im.B.Prusa w Siedlcach Charytatywnym Koncercie Talentów, którego dochód przeznaczony został na pomoc dzieciom z Domu Dziecka w Siedlcach. W imprezie wystąpili uczniowie z kilku szkół naszego regionu. Akcji patronował dyrektor I LO, Pan Andrzej Kopiec.

Koncert talentow2016 098

 

Czytaj więcej: Chartatywny Koncert Talentów

Nowy numer gazetki szkolnej "Nasz Głos"

Jeśli chcesz poczytać coś dla własnej przyjemności, dowiedzieć się jak poszukać odpowiedniej dla siebie pracy, na czym polega praca antropologa od osoby wykonującej ten zawód, jak skutecznie uczyć się języków obcych, odwiedzić misję w Boliwii, miasto Ahaus w Zachodnich Niemczech oraz siostry służki w ich zakonie, „rozszyfrować” tytuł „Mens sana in corpore Sano” to my mamy taką lekturę - jest nią gazetka szkolna. Znajdziesz w niej profesjonalne artykuły pisane przez Twoich kolegów i koleżanki z klasy: Aleksandrę Cielemęcką, Klaudię Walczuk, Paulinę Kozioł, Dawida Kosieradzkiego, Julię Mańkowską, Konrada Głuchowskiego, Angelikę Izdebską, Natalię Szpura, Artykuły ubarwione są zawodowymi fotografiami z międzynarodowego pleneru.Szczególnie polecamy wywiad z pierwszakami, zatytułowany „Pierwsze koty za płoty”.

Gazetka wyłożona jest na stoliku przed akwarium.

Zachęcamy do czytania!

 

I Katolickie Liceum Ogólnokształcące

IMG 1167

Nasz Głos          

Nr 2 (r.szk.2016/17)  

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w I KLO

I Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Siedlcach skorzystało z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i w tym roku szkolnym zakupiło 601 książek w celu poprawy stanu czytelnictwa w szkole. Przeprowadzono konsultacje z uczniami i nauczycielami przy ustalaniu listy zakupów. Listę zaopiniowała również Rada Rodziców. Wśród nowości znalazły się 254 lektury, 350 pozycji z literatury pięknej i 96 książek popularnonaukowych. Nasi uczniowie służyli bardzo chętnie pomocą w tych gorących dniach biblioteki, kiedy codziennie pojawiały się w niej liczne woluminy czekające na włączenie ich w zbiory biblioteczne. Młodzież przynosiła ciężkie pudła z książkami z księgarni, obkładała, stemplowała, kodowała, układała na pułkach nabytki. Nasi wychowankowie robili te czynności bardzo gorliwie.W najbliższym czasie dało się zauważyć, że biblioteka stała się miejscem atrakcyjniejszym, do którego bardzo chętnie zagląda młodzież. Wyszła z cienia, stała się centrum wiedzy, kultury i sztuki.

      IMG 1236

 

Czytaj więcej: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w I KLO