Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018-2019

 

zak2019

 

Święto Szkoły i Dzień Konkursów – dwa ekscytujące dni na koniec roku szkolnego 2018/2019

Tradycyjnie, tuż przed zamknięciem kolejnego roku pracy i nauki w I KLO, przez dwa ostatnie dni, bawimy się i konkurujemy ze sobą, zbierając kolejne punkty w Lidze Klas.

Tematem tegorocznego Święta Szkoły był minimalizm. Poszczególne klasy miały pokazać, jak tanio i dobrze wypoczywać, zwiedzać świat, zorganizować urodziny czy tez uczestniczyć w kulturze. Klasa I A (matematyczna, a jakże!) obliczyła, że przez cały tydzień, niemal za darmo, można bywać w muzeach, na wystawach, zwiedzać zabytki i uczestniczyć w spektaklach teatralnych stolicy. Klasa II B zorganizowała słynny pokaz mody z tego, co każdy z nas ma w szafie, a klasa II C pouczyła, jak Janusz z Grażyną mogą tanio i bezpiecznie zwiedzić cały świat. Dowiedzieliśmy się również, jak za grosze urządzić swój pokój, jak nie mając zasobnego konta studiować daleko od domu.

swsz2019

Czytaj więcej: Święto Szkoły i Dzień Konkursów – dwa ekscytujące dni na koniec roku szkolnego 2018/2019

Udział I KLO w siedleckich uroczystościach 3 maja

82bf786939ff290aedaf9f20d3e655ff

Dziękujemy za Jej orędownictwo w dziejach naszego kraju. Jesteśmy przekonani, że dzięki niemu możemy dziś cieszyć się wolnością. Prosimy o to, by dalej była naszą Matką i Królową – mówił biskup siedlecki Kazimierz Gurda w homilii na uroczystość Matki Bożej Królowej Polski.

Źródło: 945b563baf3f070cd3577f2ab10d856f 99fbd2a729ca7eadeaf5f7b318134b33

Życie składa się z przywitań i pożegnań....

W piątek, 26 kwietnia 2019 roku, kolejny rocznik abiturientów świętował zakończenie nauki w I Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Świętej Rodziny w Siedlcach.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele św. Józefa koncelebrowaną przez Ks. Dyrektora Jacka Władysława Świątka i Ks. Prefekta Radosława Piotrowskiego. W homilii ks. Prefekt mówił o tym, że nadszedł czas, aby powiedzieć: sprawdzam. Punktem wyjścia tych rozważań stała się przypadająca na ten dzień Ewangelia, gdzie Jezus powiedział   do swoich apostołów po 3 latach w Jego szkole dokładnie to samo słowo. Ks. Prefekt zwrócił szczególną uwagę na to, że młodość trzeba przeżyć w relacji z Jezusem, bo tylko On jest gwarantem pomyślności.

zakkl32019 800x300 exact images-obrazki

Czytaj więcej: Życie składa się z przywitań i pożegnań....

Szkolny Dzień Książki i Biblioteki w naszej szkole – poetycko i historycznie…

plakatmW środę 27 marca 2019, tradycyjnie, jak od kilku lat, obchodziliśmy Szkolny Dzień Książki i Biblioteki. W tym roku pamiętaliśmy o myśli przewodniej przyjętej na ten rok szkolny w I KLO: Rodzina-Ojczyzna- wspólnota miłości.

   Pani prof. Magdalena Ostas przygotowała trzyczęściowe spotkanie.

   Pierwsza część, zatytułowana Wiosna, ach to ty… była porankiem poetyckim. Uczniowie, którzy należą do Siedleckiej Grupy Poetyckiej Witraż: Maja Kopańska, Klaudia Walerowska, Mariusz Maciejewicz, Daniel Grzegorczuk recytowali swoje utwory poetyckie (!) a Julia Trochimiuk i Jakub Matyszczyk przygotowali oprawę muzyczną, tworzącą poetycki nastrój.

   Druga część miała charakter spotkania autorskiego. Gośćmi I KLO byli autorzy publikacji Pod opieką Świętej Rodziny. Od Podlaskiego Liceum Biskupiego do I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego 1923-2018, Dorota Cabaj i Rafał Dmowski.

Czytaj więcej: Szkolny Dzień Książki i Biblioteki w naszej szkole – poetycko i historycznie…