Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Udział I KLO w siedleckich obchodach Święta Trzeciego Maja

dsc-0731 nDnia 3 maja 2023r. delegacja naszego liceum wzięła udział w siedleckich obchodach Święta Konstytucji 3 Maja.

W siedleckiej katedrze w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski Mszę Świętą w intencji Ojczyzny odprawił i homilię wygłosił biskup diecezji siedleckiej Kazimierz Gurda.

Następnie zebrani wierni przeszli na Skwer Kościuszki, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.

Naszą szkołę reprezentowali: Ksiądz Dyrektor, Profesorowie, poczet sztandarowy oraz delegacja uczniów.

Czytaj więcej: Udział I KLO w siedleckich obchodach Święta Trzeciego Maja

Iść, ciągle iść, w stronę słońca…

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych stało się faktem. 28 kwietnia młodsi koledzy i koleżanki, nauczyciele, wszyscy pracownicy Szkoły zgromadzili się na uroczystości podsumowującej 4 lata nauki w liceum ogólnokształcącym.

Oficjalną część tej uroczystości rozpoczęła Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Dyrektora Jacka Władysława Świątka. W wygłoszonej homilii Ks. Prefekt Radosław Piotrowski podjął rozważania dotykające istoty życia chrześcijanina. Rozważając znaczenie Eucharystii, przywołał słowa Św. Jana Pawła II: Mierząc się ze swoimi pytaniami i prośbami w życiu nie bójcie się przychodzić do Jezusa. Życie młodych bowiem, którzy żyją na co dzień Eucharystią, stanie się arcydziełem, które będą podziwiać inni. Ks. Prefekt życzył młodzieży, aby ich życie stało się arcydziełem podziwianym w przyszłości przez wszystkich.

Po Mszy Świętej w sali wielofunkcyjnej cała społeczność szkolna pożegnała abiturientów. 

Po wspólnym zaśpiewaniu hymnu narodowego nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły przez poczet klas czwartych uczniom klas trzecich.

 

zakonklasiv2023

Czytaj więcej: Iść, ciągle iść, w stronę słońca…

Udział I KLO we Mszy św. w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej

img-8660 nDnia 13 kwietnia 2023r. delegacja naszego liceum wzięła udział w siedleckich obchodach rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

W kościele pw. Św. Stanisława B.M. Mszy Świętej w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej przewodniczył i homilię wygłosił biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

Następnie zebrani wierni uczestniczyli w dalszych uroczystościach, podczas których odśpiewany został hymn państwowy i złożone zostały kwiaty.

Naszą szkołę reprezentowali: ksiądz dyrektor Jacek Wł. Świątek, p. Cezary Wielgórski i poczet sztandarowy.

Źródło:

img-8629 1 n

Bal Studniówkowy w I KLO 2023

Dnia 21 stycznia 2023 roku odbył się bal studniówkowy uczniów klas czwartych. Tegoroczni maturzyści bawili się wraz z nauczycielami i rodzicami na 102 dni przed swoją maturą. 

Bal odbywał się w zajeździe Chodowiak w Chodowie. Bal maturalny zgodnie z tradycją rozpoczął się polonezem. Następnie uczniowie podziękowali swoim rodzicom, nauczycielom oraz Dyrekcji za trud włożony w ich kształtowanie każdego dnia. Swoje przemówienie wygłosił Ksiądz Dyrektor Jacek Świątek, Zastępca Prezydenta Miasta pan Robert Szczepanik, ksiądz Paweł Kindracki - Dyrektor Wydziału Nauczania, Przedstawiciel Biskupa Siedleckiego do Szkół Katolickich oraz rodzice. Formą podziękowania były kwiaty i specjalnie na tę uroczystość przygotowany utwór muzyczny, który wykonał duet: Dominika Konca oraz Gustaw Rosiński wraz ze szkolnym zespołem muzycznym. Na zakończenie części oficjalnej ksiądz prefekt Radosław Piotrowski pobłogosławił wszystkich, a Ksiądz Dyrektor oficjalnie rozpoczął bal studniówkowy! 

Po części oficjalnej młodzież wraz z wychowawcami i Dyrekcją zrobili pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy bawili się do białego rana na 102 dni przed maturą.

Dominika Konca, kl. 4 b

phoca thumb l IMG 6287

Święto Patronów Szkoły - Świętej Rodziny z Nazaretu w I Katolickim Liceum Ogólnokształcącym

Nasza Szkoła 19 stycznia 2023 roku obchodziła Święto Patronów Szkoły – Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta koncelebrowana przez Księdza Prefekta Radosława Piotrowskiego. Cała społeczność szkolna zgromadzona w siedleckiej katedrze wysłuchała homilii, w której Ksiądz Przemysław Świderski zwrócił uwagę na wartość rozpoznawania i odkrywania woli Boga w życiu człowieka.

phoca thumb l IMG 6092

Po Mszy Świętej uczniowie oraz nauczyciele zgromadzili się w auli szkolnej oraz w salach lekcyjnych. Na początku wszyscy odśpiewali hymn narodowy, następnie Pani Wicedyrektor Dr Jolanta Łopuska zwróciła się do wszystkich, zaznaczając, że Święto Szkoły to okazja do głębszej refleksji nad obrazem Świętej Rodziny towarzyszącym społeczności szkolnej w powszednich dniach. Akcentując wagę umacniania się rodziny we współczesnym świecie, przywołała słowa Św. Jana Pawła II, który w „Liście do Rodzin” napisał: Poprzez rodzinę łączą się dzieje człowieka, dzieje Zbawienia ludzkości. Rodzina znajduje się pośrodku tego wielkiego zmagania pomiędzy dobrem a złem, między życiem a śmiercią, między miłością a wszystkim, co jest jej przeciwieństwem. Rodzinom powierzone jest zadanie walki przede wszystkim o to, ażeby wyzwolić siły dobra, których źródło znajduje się w Chrystusie Odkupicielu człowieka, aby te siły uczynić własnością wszystkich rodzin, ażeby rodzina była Bogiem silna. Pani Dyrektor podkreśliła, że w czasach kryzysu rodziny i relatywizowania wartości autorytetem dla młodych ludzi poszukujących wzorów jest Święta Rodzina z Nazaretu.

Czytaj więcej: Święto Patronów Szkoły - Świętej Rodziny z Nazaretu w I Katolickim Liceum Ogólnokształcącym