Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Początek roku szkolnego 2018/2019

   Po pięknych, słonecznych wakacjach spotkaliśmy się w kościele św. Józefa, aby tradycyjnie, uczestnictwem we Mszy Świętej rozpocząć nowy czas nauki i pracy. Ksiądz prefekt Radosław Piotrowski podkreślił, że dobry start jest jednym z warunków sukcesu, warto więc zacząć jak najlepiej – w pojednaniu z Bogiem. Zdobywanie wiedzy to zadawanie pytań, a najlepszym sposobem na uzyskanie właściwych odpowiedzi jest zadawanie pytań Bogu, bo tylko On zna odpowiedź na wszystkie nasze pytania. Ks. R. Piotrowski mówił też o radości, z jaką nauczyciele witają każdy nowy rok szkolny, bo przecież sensem życia ich pracy jest obecność młodych ludzi i przebywanie z nimi.

phoca thumb l img 5935

   W sali wielofunkcyjnej odbyła się część oficjalna, podczas której przemawiał Ksiądz Dyrektor Jacek Władysław Światek podkreślając, że rozpoczynający się rok szkolny ma wyjątkowy charakter. Jest to rok stulecia odzyskania niepodległości i dwustulecia istnienia diecezji siedleckiej, a także 95 rocznicy utworzenia Gimnazjum Biskupiego w Siedlcach, którego kontynuacją jest nasze I KLO, obchodzące w tym roku dwudziestą rocznicę pracy. Jubileuszowy Zjazd Absolwentów w ostatnią sobotę września będzie uczczeniem tych rocznic.

Pełni zapału zatem, ufni w Bożą opiekę, rozpoczynamy ten wyjątkowy czas!