Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Papieski w IKLO

Nauczycielu Dobry, co mam czynić?

15 października w I KLO w Siedlcach na uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej przypomniano, że kwestia nauczania i wychowania była zawsze sprawą narodową. Wrogie działania wobec Polaków (czy to zaborców, czy hitlerowskich najeźdźców) – uderzały również w edukację. Wolność i pomyślność ojczyzny zależy także od jakości nauczania. Nauczyciel winien więc być mistrzem, dlatego przypomniano, że dla chrześcijanina wzorem jest Mistrz i Nauczyciel z Nazaretu.

Montaż słowno-filmowy „Jan Paweł II – Nauczyciel” przypomniał całej społeczności szkolnej, że Święty naszych czasów, Papież Polak był nauczycielem rozumiejącym i miłującym, ale przede wszystkim wymagającym. Zaprezentowano fragmenty jego spotkań z dziećmi i młodzieżą, a także te fragmenty wystąpień, w których w stanowczy sposób apeluje o porządek moralny w małżeństwach i rodzinach, bo stanowią one pierwsze środowisko wychowawcze człowieka.

IMG 9880

 

Film autorstwa p. A. Oleszczuka - rodzica ucznia naszej szkoły

IMG 9885

 

IMG 9897

IMG 9900

IMG 9903

IMG 9905

IMG 9906

IMG 9914

IMG 9918

IMG 9929

IMG 9937

IMG 9943