Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

JMJ Panama 2019

IMG 0749

Piątka naszych uczniów wraz z ks. prefektem, oraz naszą absolwentką Jagodą wzięła udział w 34 Światowych Dniach Młodzieży. W tym roku młodzi z całego świata zgromadzili się wraz z papieżem Franciszkiem w Panamie. Ten środkowoamerykański kraj urzekł uczestników niezwykłą fauną i florą. Dla wielu z nas, pielgrzymów z Europy gdzie trwała właśnie zima, była to wspaniała możliwość doświadczenia słońca, za którym tak bardzo chyba wszyscy już tęsknimy. Jednak to nie pogoda najbardziej nas ujęła. Podczas całego naszego pobytu poznaliśmy w Panamie wyjątkowych ludzi, którzy otworzyli dla nas swoje domy. Zrodziły się „międzykontynentalne” przyjaźnie, które ubogaciły obydwie strony.
No i najważniejsze. Niezwykły klimat wieczornych spotkań z Papieżem. Ta cisza kilkudziesięciotysięcznego tłumu młodych ludzi gdy przeżywaliśmy drogę krzyżową czy adorację. Ten entuzjazm gdy papa Francesco przemawiał, gdy zachęcał do dania mu odpowiedzi. Te przemyślenia które zostały w każdym z nas po tym co usłyszeliśmy od papieża. Wspaniały czas, wspaniali ludzie, wspaniałe miejsce i ta bliskość Taty którą czuliśmy w każdym momencie – tam można jednym zdaniem podsumować 34 Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

               Co dalej? Dziś staramy się wcielać w życie słowa papieża o „Bożym Teraz” i żyć 
najpiękniej jak potrafimy. A po cichu odliczmy już dni do kolejnych Światowych Dni Młodzieży,
tym razem w Portugali.
               Vejo você em Portugal!!!


panama 800x300 exact images-obrazki