Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rekolekcje wielkopostne w I KLO

W środę, 28 marca wspólnota szkolna I KLO przeżywała wielkopostne rekolekcje. Przewodniczył im ojciec franciszkanin Marcin Droś, a towarzyszyła swoim śpiewem nasza schola. Tematem przewodnim nauki księdza rekolekcjonisty było nawrócenie, powrót syna marnotrawnego do przebaczającego mu Ojca. Szczególną uwagę poświęcił o. Marcin motywom, które skłoniły syna marnotrawnego do powrotu. Nie były one, wbrew naszym potocznym przekonaniom, prawdziwą skruchą, uświadomieniem sobie winy wobec ojca, wręcz przeciwnie – były prozaiczne: marnotrawny syn nie miał co jeść, a uświadomił sobie tylko to, że u jego ojca nawet słudzy są zawsze najedzeni, więc postanowił zostać sługą. Jednak Ojciec przyjmuje go z miłością.

Ksiądz rekolekcjonista, przywołując przykłady ze współczesnego świata, przekonywał, że zawsze warto wracać, nawet wtedy, kiedy nasze pobudki nie są najszlachetniejsze, nie są doskonałe, to jednak do kratek konfesjonału wracać warto.

Uwieńczeniem rekolekcji była Msza Święta w kościele św. Józefa koncelebrowana przez o. Marcina Drosia i ks. prefekta Radosława Piotrowskiego.

Wesołego Alleluja!

 dr Barbara Taras