Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Życzenia świąteczne 2018

Wielkanoc 2018

„Zmartwychwstanie Chrystusa nie jest owocem spekulacji czy jakiegoś doświadczenia mistycznego: jest to wydarzenie, które z pewnością wykracza poza historię, ale które dokonuje się w dokładnej chwili dziejowej i pozostawia w niej niezmywalną pieczęć. Światło, które oślepiło straże, czuwające przy grobie Jezusa, przeniknęło czas i przestrzeń. Jest to światło odmienne, boskie, które rozerwało ciemności śmierci i wprowadziło na świat blask Boga, blask Prawdy i Dobra. Tak jak promienie słońca na wiosnę sprawiają, że wyrastają i otwierają się pąki na gałęziach drzew, podobnie promieniowanie, bijące od Zmartwychwstania Chrystusa nadaje siłę i znaczenie wszelkiej nadziei ludzkiej, wszelkiemu oczekiwaniu, pragnieniu i planowi. Dlatego cały wszechświat raduje się dziś, włączony w wiosnę ludzkości, która staje się wyrazicielką niemego hymnu chwały stworzenia. Wielkanocne Alleluja wyraża milczące uniesienie wszechświata, a zwłaszcza gorące pragnienie każdej duszy ludzkiej, szczerze otwartej na Boga, co więcej – wdzięcznej za Jego nieskończoną dobroć, piękno i prawdę.”

 Benedykt XVI

 Gdy pośród nocy świata rozbrzmiewa radosny hymn Alleluja, wprawdzie ciemności nie ustępują łatwo, ale w sercu rodzi się nadzieja. Trwała i mocna, której nic nie jest w stanie pokonać. Pan zmartwychwstał, więc nie ma już nic, co by mogło tę nadzieję zdławić.

  W imieniu całej społeczności I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach, świętującego z radością i nadzieją jubileusz 95-lecia, włączając się w radość 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę i 200-lecia istnienia Diecezji Siedleckiej, życzę odkrycia błysku nadziei, światła wiary i żaru miłości. Niech Jezus Chrystus Zmartwychwstały pochwyci nas za rękę i podniesie w górę, bo śmierć i grób odtąd nie mają już ostatniego słowa. Błogosławionych Świąt Paschalnych.

 podpisdyr

         ks. Jacek Wł. Świątek

         dyrektor I KLO w Siedlcach