Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie Młodych Taize 2018

W tym roku w trakcie przerwy świątecznej młodzież naszej szkoły wraz z księdzem prefektem po raz kolejny wzięła udział w Europejskim Spotkaniu Młodych organizowanym przez francuską wspólnotę ekumeniczną Taize. Od 27 grudnia 2017r. do 1 stycznia 2018r. młodzież z Europy, wszystkich wyznań chrześcijańskich zgromadziła się w szwajcarskiej miejscowości Bazylea, aby wspólnie modlić się o pokój na świecie, oraz dzielić się swoimi doświadczeniami, radościami, oraz trudnościami związanymi z przeżywaniem wiary.

taize2018

 

Codziennie podczas wspólnych modlitw porannych i wieczornych mogliśmy doświadczać niezwykłej atmosfery jedności na modlitwie, pomimo różnić związanych z pochodzeniem, oraz różnorodnością  wyznań jakich przedstawiciele obecni byli na tegorocznym spotkaniu. Oprócz katolików w spotkaniu uczestniczyli protestanci, prawosławni oraz w tym roku po raz pierwszy niewielka liczba muzułmanów. Każdego dnia oprócz modlitwy mieliśmy okazje do wspólnej Eucharystii przeżywanej w gronie katolików z całej Europy, a także do zwiedzania miasta i okolicy.

 Podczas sylwestrowej zabawy mogliśmy doświadczać różnorodności narodowej w zabawach, które każdy kraj miał przygotować dla pozostałych uczestników. Nasza młodzież, wraz z innymi Polakami zaprosiła siła młodych z Europy do wspólnego tańca poloneza, który sprawił wszystkim wiele radości.

Ogromne podziękowania i słowa uznania należą się Davidowi i Andy’emu, studentom z Bazylei, którzy przyjęli nas do swoich domów na czas trwania spotkania, oraz pokazali nam okolicę tego pięknego Szwajcarskiego miasta.

W przyszłym roku młodzież całej Europy, wraz ze wspólnotą braci z Taize została zaproszona do Madrytu. Od pierwszego dnia po powrocie rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnego spotkania ;). 

ks. Prefekt Radosław Piotrowski