Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Adwentowy Dzień Skupienia

Dnia 22.12.2017r. w I Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Świętej Rodziny w Siedlcach miał miejsce Adwentowy Dzień Skupienia. Rozpoczęła go pantonima przygotowana przez uczniów naszej szkoły. Potem konferencję dla młodzieży wygłosił ksiądz Mateusz Gomółka, który mówił m. in. o miejscu rodzącego się Chrystusa w życiu człowieka i o tym, jak owocnie duchowo przygotować się do świąt Bożego Narodzenia.

adwentb2017

Następnie uczniowie wraz z nauczycielami i wychowawcami uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej. Po niej udali się do gmachu naszego liceum, aby uczestniczyć w klasowych wigiliach. Było tradycyjne dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, śpiewanie kolęd i czas na bycie razem. Życzenia całej społeczności szkolnej złożył również Ksiądz Dyrektor. Adwentowy dzień skupienia wprowadził nas w atmosferę świąt, które niebawem będziemy przeżywać w naszych rodzinach.

tekst: mgr Dorota Księżopolska