Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Czuwanie maturzystów na Jasnej Górze

W nocy z czwartku na piątek – 28/29 listopada 2019r. maturzyści z naszego I KLO wraz ze swoimi wychowawcami: p. prof. Beatą Borkowską, p. prof. Jolantą Łopuską, p. prof. Agnieszką Wierzbicką, p. prof. Piotrem Koziołem oraz p. psycholog Agnieszką Strzeżysz, ks. Przemysławem Świderskim i przewodnikiem grupy, ks. prefektem Radosławem Piotrowskim uczestniczyli w czuwaniu na Jasnej Górze.

20191128 170830

Młodzież pojechała na pielgrzymkę, aby modlić się w swoich osobistych intencjach i zawierzyć swoje życie Matce Bożej oraz podziękować za dotychczasową opiekę i łaski, a także prosić o Światło Ducha Świętego na czas egzaminów dojrzałości i wyboru dalszej drogi życiowej.

Konferencję dla tegorocznych Maturzystów wygłosił ks. Damian Kwiatkowski, który przybliżył temat dojrzałości. Ważnym punktem czuwania była adoracja Najświętszego Sakramentu, w którą wprowadził nas ks. Prefekt Radosław Piotrowski. Homilię podczas Eucharystii powiedział ks. Przemysław Świderski. W konfesjonale posługiwali także ks. Paweł Bielecki i ks. Łukasz Bąk.

Podczas czuwania młodzi ludzie uświadomili sobie, jak ważna jest ciężka praca, modlitwa i powierzenie swojego życia Bogu, który prowadzi nas przez życie.

Wcześniej, w środę 27 listopada rano uczniowie klasy 3b wraz z opiekunami wybrali się na pielgrzymkę szlakiem: Kraków - Kalwaria Zebrzydowska – Wadowice – Częstochowa. Uczniowie chcieli zwiedzić ważne miejsca związane z historią Polski i naszą wiarą. W czwartek grupa dołączyła do reszty Maturzystów naszej szkoły, aby wspólnie modlić się przed Obrazem Pani Jasnogórskiej.