Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Adwentowy Dzień Skupienia w I KLO

   W piątek 21 grudnia, w ostatni dzień nauki szkolnej w tym roku kalendarzowym, spotkaliśmy się w wyjątkowy sposób. Nie było lekcji, chociaż wszyscy pojawili się o 8.15. W sali wielofunkcyjnej przy kościele św. Józefa czekał na uczniów i nauczycieli ks. Mariusz Rompa. Wygłosił dla nas rekolekcyjną naukę, w której zwracał uwagę na to, o czym zwykle zapominamy ulegając urokowi przedświątecznych przygotowań, czarowi choinki i prezentów. Tęsknimy za bajkową magią świąt, chcielibyśmy, aby każdego roku nasze święta były takie idealne…Zwykle nie są i to nas boli. Ksiądz rekolekcjonista przypomniał, że przecież z narodzeniem Jezusa w ogóle nie było idealnie – nikt Go nie chciał! „(…) nie było dla nich miejsca w gospodzie (…)” Jezus od momentu przyjścia na świat był odrzucony i prześladowany, jako maleńkie dziecko musiał z Rodzicami uciekać do Egiptu, bo groziła Mu śmierć! Ks. Mariusz Rompa przypomniał również biblijne słowa, że „karą za grzech jest śmierć”, a wszyscy grzeszymy ( mamy wyjątkową skłonność do grzechu – stwierdził rekolekcjonista), a więc zasługujemy na śmierć! A Jezus przyszedł na świat po to, aby nas od śmierci wybawić. To jest prawdziwym sensem naszych pięknych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

 

   Po konferencji ks. Mariusza Rompy udaliśmy się na Mszę Świętą do kościoła św. Józefa, podczas której wygłosił homilię nasz ks. prefekt Radosław Piotrowski.

   Dalsza część tego wyjątkowego dnia miała miejsce w szkole: w klasach z wychowawcami wszyscy uczniowie zasiedli do klasowych wigilii, śpiewano kolędy, dzielono się opłatkiem… Czuliśmy się naprawdę wielką, szkolną rodziną…

dr Barbara Taras

adwdzien2018