Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Życzenia świąteczne 2018

2018a

Nie zapomnijmy o nakazie szanowania narodowej pamięci. W Wigilijne godziny roku obecnego Polska stanie w tradycyjnej wieczerzy z uczuciem, jakiego Ojczyzna nasza nie zaznała chyba od stuleci. Oto nam, oto Polakom rodzi się Bóg. Jesteśmy ubodzy. W godzinę skupienia dusz, jakie przeżywać będziemy, nie zapominajmy myślą o tych, którzy przez wiele ostatnich lat napróżno czekali tegorocznej Wigilii. Tego przyjścia Boga do Polski. My doczekaliśmy. Niech oto naszem zadaniem życia będzie, by ci co po nas przyjdą, nie żałowali nas, ni też przeklinali.

Z życzeń redakcji Tygodnika Ilustrowanego

Boże Narodzenie 1918

 

W Wielkie święto Bożego Narodzenia jest może czas najwłaściwszy, aby hasło zgody i jedności rzucić do rozwagi polskiemu społeczeństwu. Przez cały czas wojny dzieliło się społeczeństwo wedle taktyki politycznej. W mroźnej nocy zimowej, kiedy na niebie Bóg się rodzi, a na ziemi świata wreszcie pokój na modłę dobrej woli, jest może pora najwłaściwsza, aby rzucić wezwanie o zapomnienie o przestarzałych swarach i niedojrzałych jeszcze planach.

Z życzeń redakcji Czasu

Boże Narodzenie 1918

 

Oto czas stanowiący wypełnienie wszystkich marzeń i pragnień człowieka, gdy Przedwieczny rodzi się jako dziecię w betlejemskiej stajni i wchodzi w każdą ludzką nadzieję. To, co wydawało się na wieki rozdzielone, teraz staje się jednością, bo niebo łączy się z ziemią, a sprawy Boskie ze sprawami ludzkimi. Anioł nie wznosi płomiennego miecza, lecz w równym chórze ogłasza pokój ludziom, w których Bóg sobie upodobał.

W imieniu całej społeczności I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach chciałbym złożyć serdeczne życzenia. 100 lat temu na naszej polskiej ziemi jedność ponownie stała się faktem. Życzę, byśmy jej mogli kosztować także dzisiaj, gdy tamta zdaje się być tylko historią. Niech zapanuje w naszych rodzinach i domach, napełni sąsiedztwa i ulice, niech złączy powaśnione dłonie i serca. Życzę również pokoju płynącego z zaufania do drugiego człowieka i odkrycia własnej niepowtarzalności, zrodzonej z woli i mądrości Bożej. A nadchodzący nowy rok 2019 niech stanie się czasem ukojenia i wiary.

podpisdyr        

     ks. Jacek Wł. Świątek

               dyrektor I KLO w Siedlcach