Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Życzenia świąteczne 2020r.

1763659339

„Bóg uczynił wszystko, uczynił to, co niemożliwe: stał się ciałem. Wszechmoc Jego miłości dokonała tego, co wykracza poza ludzkie zrozumienie: Nieskończony stał się dzieckiem, wszedł w rodzaj ludzki. A jednak ten sam Bóg nie może wejść do mojego serca, jeśli nie otworzę Mu drzwi. Mogłaby nas przerazić ta nasza wszechmoc przeciwna. Ta moc człowieka, by zamknąć się na Boga, może budzić w nas lęk. Oto jednak rzeczywistość, która przepędza tę mroczną myśl, nadzieja zwyciężająca lęk: Prawda wyrosła z ziemi! Bóg się narodził. «Ziemia wydała swój owoc» (Ps 67 [66], 7). Tak, istnieje dobra ziemia, ziemia zdrowa, wolna od wszelkiego egoizmu i zamknięcia. Istnieje na świecie ziemia, którą Bóg przygotował, aby przyjść i zamieszkać pośród nas. Miejsce dla Jego obecności w świecie. Ta ziemia istnieje, i także dziś z tej ziemi wyrosła prawda! Dlatego jest w świecie nadzieja, nadzieja niezawodna, także w najtrudniejszych chwilach i sytuacjach. Prawda wyrosła, przynosząc miłość, sprawiedliwość i pokój.

Benedykt XVI

Boże Narodzenie 2012

 

Święta Bożego Narodzenia to nie tylko sentymentalny powrót do lat dzieciństwa czy pogoń za utraconymi marzeniami o szczęściu. Fakt przyjęcia przez Boga ludzkiej natury jest punktem zwrotnym w dziejach świata i każdego człowieka osobiście.

W imieniu całej społeczności I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach składam najserdeczniejsze życzenie. Niech ten dobry czas przyniesie radosną przemianę życia każdego z nas. „Przeżywać Boże Narodzenie to dać się wstrząsnąć Jego zaskakującą nowością. Narodziny Jezusa nie zapewniają uspokajającego ciepła w kominku, ale boski dreszcz, który wstrząsa historią” (papież Franciszek, 2018). Niech pośród zamętu i trwogi czasów nam współczesnych zajaśnieje w nas pokój i szczęście. Niech w dobie rozbijania podstaw cywilizacyjnych każdy z nas ponownie odnajdzie fundament i pewność. Niech w momencie największych upodleń człowieka każdy z nas zachwyci się ponownie człowieczeństwem własnym i drugiego, tak jak zachwycił się nim Bóg w Stajni Betlejemskiej.

Błogosławionych Świąt!

                                                  ks. Jacek Wł. Świątek       

podpisdyr

 

 

 

dyrektor I KLO w Siedlcach