Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas

1b370a7c37e155cb868dd0c698cd6c30

 Dnia 9 czerwca 2016r. Szkolne Koło Caritas nr 47 KLO razem z p. prof. Agnieszką Strzeżysz uczestniczyło w Diecezjalnym Zjeździe Szkolnych Kół Caritas. Była to okazja do świętowania 25-lecia istnienia Caritas Diecezji Siedleckiej i 10-lecia funkcjonowania Szkolnych Kół Caritas. Spotkanie odbyło się w parafii św. Józefa w Siedlcach przy ul. Sokołowskiej 124.  Pojawiło się ok. 900 osób – wolontariusze, opiekunowie i asystenci SKC. Gośćmi specjalnymi spotkania byli: Biskup Pomocniczy diecezji siedleckiej Piotr Sawczuk oraz pierwszy dyrektor Caritas diecezji siedleckiej ks. prałat Julian Jóźwik.

Czytaj więcej: Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas

Podziękowania za przeprowadzenie akcji "Grosz do Grosza"

Angelika Izdebska-page-001

Komitet organizacyjny akcji „Grosz do Grosza”, jaka miała miejsce w naszej szkole w ramach programu „Dzwonek na obiad”, otrzymał Podziękowania od fundacji „Być Bardziej” za pomoc i ogromny wkład w przeprowadzenie akcji. Dziękujemy jeszcze raz całej społeczności szkolnej za włączenie się w to przedsięwzięcie.

Czytaj więcej: Podziękowania za przeprowadzenie akcji "Grosz do Grosza"

Spotkanie opiekunów i asystentów Szkolnych Kół Caritas

6f5ea58d58e00dd025e875bfd1088086

Caritas Diecezji Siedleckiej zorganizowała 14 kwietnia spotkanie opiekunów i asystentów Szkolnych Kół Caritas. Zebrani goście w sali konferencyjno-duszpasterskiej przy ul. Świrskiego 57 w Siedlcach mieli okazję wymienić się bogatym doświadczeniem i wysłuchać konferencji.

Czytaj więcej: Spotkanie opiekunów i asystentów Szkolnych Kół Caritas

Akcja "Grosz do Grosza"

 IMG 4786

W dniach 14 – 16 marca 2016r. młodzież ze Szkolnego Koła Caritas zorganizowała kiermasz ciast w ramach akcji „Grosz do Grosza”. Fundusze zebrane podczas kiermaszu zostały przekazane na rzecz fundacji „Być bardziej” na Program „Dzwonek na obiad”. Do akcji włączyła się cała społeczność szkolna. Dziękujemy!

Czytaj więcej: Akcja "Grosz do Grosza"

Program "Dzwonek na obiad"

images

Nasza szkoła została zaproszona przez Fundację „Być bardziej” do wzięcia udziału w programie pn. Dzwonek na obiad”. Najważniejszym celem fundacji jest walka z niedożywieniem wśród najmłodszych.

Patronat honorowy nad programem objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Udział w programie Dzwonek na obiad polega na przeprowadzeniu akcji„Grosz do Grosza”.

W tym celu w naszej szkole od najbliższego poniedziałku do środy odbędzie się kiermasz ciast, zorganizowany przez Szkolne Koło Caritas.

Czytaj więcej: Program "Dzwonek na obiad"