Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ranking LiceaPolskie.pl -EWD pierwsze miejsce w mieście

Z wielką radością informujemy, że I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach odniosło kolejny sukces w skali wojewódzkiej i krajowej. Opublikowany pod koniec ubiegłego miesiąca ranking LiceaPolskie.pl ukazał ogromny potencjał naukowy i dydaktyczny naszej szkoły.

Wszyscy zapewne znają wyniki nagłaśnianego przez media rankingu Perspektyw. Jednak w odróżnieniu od niego ranking LiceaPolskie.pl skupia się nie na zdolnościach młodzieży, ile raczej na tym, co dana szkoła jest w stanie zaoferować tym, którzy ją wybierają. Mówiąc po prostu: nie bazuje tylko na potencjale samej młodzieży (gdyż ten będzie taki sam niezależnie od wybieranej szkoły), a zwraca uwagę na szkołę jako miejsce dynamicznego rozwoju ucznia. A to jest ważniejsze w kształtowaniu przyszłej kariery młodego człowieka. Dlatego, w odróżnieniu od rankingu Perspektyw, nie jest brana pod uwagę np. ilość olimpijczyków.

 

Ranking LiceaPolskie.pl łączy ze sobą wyniki matur na poziomie rozszerzonym oraz wskaźnik Edukacyjnej Wartości Dodanej, który jest porównaniem wyników konkretnego ucznia z egzaminu gimnazjalnego i matury. Dzięki temu można wyliczyć wskaźnik rozwoju młodego człowieka i wpływ na ten rozwój szkoły, w której pobiera on naukę.

Opublikowany w kwietniu 2017 ranking wskazał nasze liceum jako jedyne spośród samodzielnych liceów w Siedlcach, które zanotowało podwyższenie wyniku w roku 2016. Zajęliśmy w nim 76 miejsce w województwie mazowiecki (wzrost o 22 miejsca) oraz 389 w kraju (wzrost o 185 miejsc), co dało nam trzecie miejsce w naszym mieście. Dla przykładu inne licea zajęły odpowiednio: LO A – 28/85 (spadek o dwa miejsca), LO B – 46/193 (spadek o jedno miejsce), LO C – 127/781 (spadek o dwa miejsca). Nie podajemy nazw konkretnych liceów, gdyż nie chcemy tworzyć tzw. czarnego piaru, z którym sami się często spotykamy.

Również radosną dla nas wiadomością jest fakt, że w obliczaniu Edukacyjnej Wartości Dodanej, czyli wskaźnika poziomu dydaktycznego szkoły, nasze liceum zajęło PIERWSZE MIEJSCE w naszym mieście i 246 miejsce w kraju (wzrost o 109 miejsc!). Inne licea zajęły odpowiednio: LO A – 276 miejsce w kraju (spadek o 56 miejsc), LO B – 687 (spadek o 124 miejsca), LO C – 896 (spadek o 286 miejsc). Nie jest to tylko jednorazowy wynik. Od roku 2011 I KLO zawsze znajdowało się w czołówce EWD. Jest to jednoznaczna ocena podejmowanych w naszym liceum działań, które rozwijają uczniów i pozwalają im na kształtowanie własnej kariery życiowej na wysokim poziomie. Potwierdza to poniższy wykres.

 wykres

Przyjmujemy z radością i satysfakcją dane z rankingu LiceaPolskie.pl. Można się z nimi zapoznać na stronie www.liceapolskie.pl. Nie osiadamy jednak na laurach. Pragniemy nadal podnosić nasze wyniki dydaktyczne. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie (także ci, którzy w tym roku i w przyszłych latach wybiorą nasze liceum) będą ludźmi dobrze i rzetelnie wykształconymi oraz szczęśliwymi z własnego rozwoju.