Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Pocztówki Poetyckie” dla czystego powietrza

Nasze oczy, to... oczy ziemi - Promocja Pocztówek Poetyckich SGL "Witraż"

24 października 2022 (poniedziałek)
godz. 11:00
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Siedlecka Grupa Literacka „Witraż” zaprasza na promocję poświęconych ochronie powietrza „Pocztówek Poetyckich”. Każda pocztówka zawiera hasło, np. „Nie musisz być ekologiem, by… walczyć ze smogiem!” czy „Okaż kulturę… chroń naturę!”, które uczestnicy zadania – uczniowie siedleckich szkół – dopełnili autorskim wierszem. Prace powstały podczas dwudniowych warsztatów twórczych, połączonych z prelekcją pt. „Jutro też pragnę oddychać czystym powietrzem i zdrowo żyć” i panelem dyskusyjnym. Pocztówki zostaną przekazane do szkół i organizacji pozarządowych zajmujących się ekologią oraz będą rozdawane podczas imprez organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach dla młodzieży i mieszkańców Siedlec.

Oprawa muzyczna przygotowana przez uczniów z I KLO: Zuzannę Wrzosek, Jakuba     SoszyńskiegoMagdalenę JabłkowskąEwę Celińską i nauczycielkę Magdalenę Ostas. 

Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach realizacji zadania pn. „Miasto Siedlce dla czystego powietrza”. 


obrazek