Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczka do Torunia

1

W dniach 8-9 czerwca 2022 klasy 2e, 2b i 3d pod opieką wychowawców udały się na wycieczkę do Torunia.

Wyruszyliśmy spod kościoła katedralnego o godzinie 8:00. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie z przewodnikiem Obserwatorium Astronomicznego w Piwnicach. Doświadczyliśmy odległości planet Układu Słonecznego w skali oraz podziwialiśmy zabytkowe oraz nowoczesne teleskopy do obserwowania nieba. Zwiedzanie obiektu zakończyliśmy przy nowoczesnym radioteleskopie, o którym przewodnik opowiedział nam wiele ciekawostek.

Wieczorem udaliśmy się do Fortu IV, gdzie mieliśmy okazję zwiedzić obiekt w bardzo ciekawej konwencji „Zwiedzanie z duchami”. Po odbyciu musztry, przy towarzyszeniu huku dział, udaliśmy się do podziemi, gdzie porwano jedną z naszych koleżanek. Udało nam się ją odbić. Nie straszne nam też były zjawy kołaczące łańcuchami w ciemnościach.

Następnego ranka, po pysznym śniadaniu udaliśmy się na zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta w Toruniu. Poznaliśmy najciekawsze zabytki i historie związane z tym miejscem. Nie ominęliśmy także domu Mikołaja Kopernika.

Ostatnim punktem naszej wyprawy było Muzeum Toruńskiego Piernika gdzie mogliśmy zapoznać się z interaktywną wystawą dotyczącą historii tego lokalnego przysmaku.

mgr Magdalena Dymek

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13