Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Bieszczadzka przygoda

IMG 6364

Podczas przerwy majowej sześcioro naszych uczniów wraz z księdzem prefektem postanowiło przeżyć niezwykłą przygodę w górach. Na miejsce obozu wędrownego wybraliśmy Bieszczady, które w tym czasie zwykle oblegane są przez wielu miłośników gór. Trasa obozu zakładała przejście przez większą część polskich Bieszczad od miejscowości Cisna, aż po Ustrzyki Górne. Plany trzeba było jednak weryfikować ze względu na różne warunki pogodowe. Mimo to udało się nam wejść na najważniejsze szczyty Bieszczad, oraz przejść najpiękniejsze szlaki tych gór. Jawornik, Rabia Skała, Smerek, Przełęcz Orłowicza, Szare Berdo, Osadzki Wierch, Krzemień, Tarnica, znawcom Bieszczad wiele te nazwy mówią. Podczas naszych wędrówek doświadczyliśmy praktycznie każdej pogody. Od wiosny, przez lato, aż po zimę, której doświadczyliśmy w sposób szczególny na Wielkiej i Małej Rawce. Słońce, deszcz, śnieg, temperatura dodatnia i ujemna, wiatr i mgła, nic nas jednak nie zatrzymało. Doświadczyliśmy wielkiej przygody, oraz tego jak bardzo Tata prowadzi każdego z nas. Codziennie mogliśmy poczuć Jego bliskość, chociażby w tym by mieć gdzie spać.

Obóz w Bieszczadach w tym roku uznajemy za bardzo udany. Góry są piękne i tylko ten to zrozumie, kto kiedyś tego doświadczy. Dziękujemy za ten czas. Kolejny wypad w góry już w lipcu. Tym razem Tatry ;).