Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ESCAPE ROOM i NIEWIDZIALNA WYSTAWA

W dniu 22 października 2015 roku odbyła się wycieczka do Warszawy , na którą udali się uczniowie z następujących klas : IIa, IIc+e, IId , IIIA oraz wychowawcy : p. Małgorzata Goławska (wychowawca IId) i p. Beata Borkowska (wychowawca kl. IIa).


Program wycieczki:
                               
1 .ESCAPE ROOM

Escape Room czyli ucieczka z zamkniętego pokoju. To zabawa, która wymaga od uczestników analitycznego i krytycznego myślenia, szybkiego kojarzenia faktów oraz kreatywności i spostrzegawczości. Gra bazuje na pracy zespołowej oraz rozwiązywaniu zadań logicznych i zręcznościowych, które mają na celu doprowadzić do wydostania się   z pułapki ,na realizację zadania jest tylko 60 minut!
Idea zabawy ESCAPE ROOM została bowiem przeniesiona prosto ze świata gier komputerowych. To zupełnie nowa, nieznana na polskim rynku alternatywna forma spędzania wolnego czasu, która od kilku lat zdobywa ogromną popularność na całym świecie; forma szkolenia integracyjnego dla klas, które podczas gry mogą sprawdzić się w pracy zespołowej i pozwolić na określenie kompetencji i podziału zadań w grupie.

2 .Niewidzialna Wystawa

jest projektem kulturalno-  edukacyjno - społecznym, mającym za zadanie zbliżenie perspektywy postrzegania świata przez osobyi słabowidzące poprzez doświadczenie sytuacji z tym związanych. Jednocześnie NW to miejsce, w którym niewidomi i słabowidzący uczą, w jaki sposób bezpiecznie pomagać osobom z dysfunkcją wzroku.
Zwiedzanie wystawy składa się z dwóch części  widzialnej     i niewidzialnej.

 3. Spektakl w Teatrze Ateneum pt. Rzeźnia (Sławomir Mrożek)

Grający główną rolę Tomasz Schuchardt jest pozbawionym talentu skrzypkiem terroryzowanym przez nadopiekuńczą Matkę. Pewnego dnia spływa na niego geniusz, a potwierdzeniem tego faktu jest wizyta samego Dyrektor Filharmonii, który proponuje Skrzypkowi koncert. Ale i w filharmonii zachodzą nowe porządki. Przybytek sztuki zmienia się w rzeźnię, a zamiast dźwięków koncertu skrzypcowego słychać ryki zarzynanych świń i wołów…W jednej ze swoich najbardziej niezwykłych, choć rzadko granych sztuk Sławomir Mrożek stawia fundamentalne pytania o ludzką kulturę i naturę. Co się dzieje, gdy zamieniają się miejscami? Odpowiedź znajdziecie w spektaklu Artura Tyszkiewicza i jego znakomitych aktorów….

Beata Borkowska

V  A9E3V  C67B

FB 20151028 17 15 15 Saved Picture

FB 20151028 17 25 34 Saved Picture

FB 20151028 17 25 52 Saved Picture

FB 20151028 17 14 27 Saved Picture

FB 20151028 17 14 33 Saved Picture

FB 20151028 17 14 40 Saved Picture

FB 20151028 17 14 53 Saved Picture

Ostatnie trzy zdjęcia pochodzą ze strony http://niewidzialna.pl

niewidzialna1

niewidzialna3

niewidzialna4