Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nie przeziębi najgorszy mróz …. czyli jak uczciliśmy w I KLO 99 rocznicę odzyskania niepodległości

  W przeddzień Dnia Niepodległości odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. W części oficjalnej odśpiewaliśmy Hymn Państwowy, wysłuchaliśmy przemówienia Księdza Dyrektora i odśpiewaliśmy Hymn Szkoły. Uczennice, które zdobyły wyróżnienie w konkursie poetyckim na utwór o charakterze patriotycznym, przeczytały napisane przez siebie nagrodzone utwory.

wesele2017f

 

 Część artystyczna nawiązywała do tegorocznego Narodowego Czytania, którego przedmiotem było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Pod kierunkiem prof. Wojciecha Miszczaka przygotowano sceny z tego przejmującego, narodowego dramatu. Starannie wykonana scenografia przeniosła nas do wiejskiej izby, w której odbywa się wesele, słomiany chochoł wprowadzał w magię wydarzeń listopadowej nocy, a uczniowie ubrani w ludowe i mieszczańskie stroje wcielili się w bohaterów utworu. Piękna oprawa muzyczna wytworzyła młodopolski nastrój, a biesiadnicy weselni częstowali widzów kołaczem. Uczennice w ludowych strojach, ozdobione kolorowymi wiankami zachwyciły wszystkich.

 Nie przeziębi najgorszy mróz, jeśli kto ma zapach róż

 Owiną go w słomę zbóż, a na wiosnę rozwiążą i sam rozkwitnie

Po stu dwudziestu trzech latach zaborów rozkwitła nam Polska…

Cieszmy się wolnością, szanujmy ją, uczmy się i pracujmy dla Ojczyzny!

 

tekst: dr Barbara Taras