Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

To chyba najbardziej oczekiwany moment dla każdego ucznia – koniec roku szkolnego !!

   Po dziesięciu miesiącach nauki, stresów przed klasówkami i sprawdzianami, rannego wstawania, dzwonków i wszelkich rygorów – teraz zasłużony wypoczynek w słońcu, nad wodą, w górach i gdzie kto chce…

 

   Uroczystość dnia dzisiejszego rozpoczęła się Mszą Swiętą w katedrze, koncelebrowaną przez Księdza Dyrektora Jacka Władysława Swiątka i Księdza Prefekta Radosława Piotrowskiego. Homilia, którą wygłosił Ks. Prefekt nawiązywała do przypadającej na dzień dzisiejszy Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ksiądz Prefekt mówił o miłości – takiej ludzkiej, której oczekuje każdy młody człowiek i o miłości absolutnej, miłości Boga do człowieka, która wyraża się poprzez przebite serce Pana Jezusa.

   Oficjalna część odbyła się w szkolnej auli. Wystąpienie Księdza Dyrektora było podsumowaniem całego roku pracy szkolnej. Statystyki szkolne mówią, że był to dobry rok – ponad 30% uczniów ma średnią powyżej 4,00, a najlepsza uczennica, Paulina Sawicka, osiągnęła aż 5,60!! W dodatku swój czas poświęca nie tylko na naukę – jest również uczennicą szkoły muzycznej, pięknie gra na flecie poprzecznym!! Uwieńczeniem pracy wychowawczej i formacji duchowej w tym roku była pielgrzymka do miejsc piastowskich, upamiętniających powstanie Państwa Polskiego: do Gniezna, Poznania i Biskupina. Bardzo duża grupa uczniów otrzymała świadectwa z wyróżnieniem ( w klasie II b było takich świadectw aż 7), wielu uczniów otrzymało dyplomy za osiągnięcia artystyczne, sportowe, za działalność charytatywną, za aktywność w scholi i ministranturze. W całorocznej rywalizacji w Lidze Klas wygrała klasa II a, co wiąże się z otrzymaniem 5 tys. złotych na wycieczki w przyszłym roku szkolnym.

W części artystycznej obejrzeliśmy scenkę o tym ,czym może być głos sumienia, a później szkolny zespół muzyczny uraczył wszystkich pięknymi piosenkami, m. in. piękną piosenką „Zacznij od Bacha” dla upamiętnienia zmarłego kilka tygodni temu jej autora, Zbigniewa Wodeckiego.

   Ostatnie chwile spędzili uczniowie w klasach ze swoimi wychowawcami na rozdaniu świadectw. Były pożegnania, kwiaty…

Do zobaczenia po wakacjach !

tekst dr Barbara Taras