Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pożegnanie klas trzecich w I KLO

W piątek, 28 kwietnia 2017r. pożegnaliśmy uczniów klas trzecich w naszej szkole – od tego dnia już kolejnych Absolwentów I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach. Jest to jedna z najważniejszych uroczystości w każdej szkole. Uczniowie opuszczający mury swojej almamater kończą ważny etap życia, nauczyciele z dumą patrzą na swoich dorosłych wychowanków, a młodsi koledzy trochę zazdroszczą starszym wkraczania w dorosłość.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele św. Józefa koncelebrowaną przez Ks. Dyrektora Jacka Władysława Świątka i Ks. Prefekta Radosława Piotrowskiego; dyżur liturgiczny pełniły, oczywiście, klasy trzecie. W homilii Ks. Prefekt przejmująco mówił o chlebie – tym „powszednim chlebie”, o który prosimy w modlitwie Ojcze nasz, tym, który rozmnożył Jezus, aby nakarmić głodne tłumy i tym, który jest metaforą naszych codziennych potrzeb: egzystencjalnych, psychicznych, duchowych. Podczas modlitwy wiernych prosiliśmy o światło Ducha Świętego dla maturzystów i o potrzebne łaski dla nauczycieli w podzięce za trud wychowania i nauczania tegorocznych Absolwentów.

Druga część uroczystości miała miejsce w sali wielofunkcyjnej. Bardzo ważnym punktem w części oficjalnej było przekazanie sztandaru przez poczet klas trzecich uczniom z klas drugich. Były też przemówienia Ks. Dyrektora i przedstawiciela Rady Rodziców, wystąpienia przedstawiciela Absolwentów i przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego. Ksiądz Dyrektor wręczył świadectwa z wyróżnieniem, a wychowawcy klas i opiekunowie kół artystycznych, sportowych, naukowych dyplomy i nagrody dla najbardziej zaangażowanych uczniów.

W części nieoficjalnej były piosenki, wspomnienia złożone ze słów i fotografii, kwiaty wręczane Gronu Pedagogicznemu i upominki wręczane przez młodszych kolegów Absolwentom. Było wzruszająco.

A za kilka dni w murach naszej szkoły zobaczymy jeszcze raz na galowo ubranych – już nie Absolwentów, lecz Maturzystów!

Trzymamy kciuki!

tekst: dr Barbara Taras