Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Udział I KLO w Orszaku Trzech Króli

b950467ca8176a890352a971eab66d57

W piątek 6 stycznia 2017r. po raz czwarty ulicami Siedlec przeszedł Orszak Trzech Króli.

Na początku odprawiona została Msza Święta pod przewodnictwem biskupa siedleckiego, Kazimierza Gurdy w kościele św. Stanisława.

Następnie sformułowany został orszak, który przeszedł trasą: od kościoła świętego Stanisława ulicami: Piłsudskiego, Wojskową i Cmentarną do katedry. Po drodze odgrywane były scenki, które obrazowały wyruszenie Trzech Mędrców w ślad za gwiazdą, stworzenie świata, grzech pierwszych ludzi, brama anielska oraz pokłon pasterzy i mędrców przed Świętą Rodziną. 

Na koniec zgromadzeni usłyszeli życzenia od biskupa Kazimierza Gurdy i wiceprezydent Anny Sochackiej. Był także czas na podzielenie się opłatkiem i spożycie gorącego posiłku. 

Uczniowie naszej szkoły: Helena Anusiewicz, Żaneta Badełek, Aleksandra Myrcha, Natalia Skorupka, Justyna Famulska i Łukasz Grabek wzięli udział w scenie IV brama anielska. Dziękujemy ks. Radosławowi Piotrowskiemu i p. prof. Wojciechowi Miszczakowi za przygotowanie młodzieży. Podziękowania kierujemy także do Katarzyny Szczuki i Anny Łyczywek z kl. 2a oraz p. Krzysztofa Górskiego za włożony wkład w przygotowaniu dekoracji.

Relację z uroczystości można także zobaczyć:

 521a67755e14c2ace77c29dbf3a45069