Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uroczystość Patronów naszej szkoły

b8cf0f2a6d8b99b476a60247fb2c263c

W czwartek 5 stycznia 2017 uroczyście obchodziliśmy święto naszej szkoły, oddając cześć Naszym patronom: Świętej Rodzinie: Jezusowi, Maryi i świętemu Józefowi.

Uroczystość rozpoczęła się Eucharystią koncelebrowaną pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza Kazimierza Gurdy. W homilii Ksiądz Biskup mówił o znaczeniu rodziny w życiu każdego człowieka i o roli rodzin we współczesnym społeczeństwie. Odwołując się do słów z Księgi Syracha przypominał o wzajemnych relacjach rodziców i dzieci, podkreślając, że dobre, właściwe więzi rodzinne kształtują postawy człowieka wobec innych ludzi. Do całej społeczności I KLO skierował życzenia, aby społeczność szkolna starała się czerpać siłę i wzorce z naśladowania Świętej Rodziny z Nazaretu.

W auli szkolnej odbywały się dalsze części uroczystości. Gościli na nich przedstawiciele władz samorządowych i religijnych, przedstawiciele wyższych uczelni współpracujących z naszą szkołą: Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (w osobie p. prof. dra hab. Karola Klauzy, który w klasach humanistycznych prowadzi warsztaty dziennikarskie), Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach (w osobie p. dra Ryszarda Kowalskiego, organizatora Festiwalu Nauki, którego inauguracja odbywa się corocznie w naszej auli szkolnej), Seminarium Duchownego w Siedlcach (w osobie jego magnificencji Rektora, ks. dra Piotra Paćkowskiego), Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Obecni byli również przedstawiciele rodziców.

Po powitaniu i przemówienie nastąpił akt wpisania do Złotej Księgi Przyjaciół Szkoły tych osób, które w różny sposób wspomagają jej rozwój: ks. Krzysztofa Wesołowskiego - proboszcza parafii p. w. Trójcy Świętej w Wiśniewie, ks. Marka Antonowicza – proboszcza parafii p.w. Świętego Antoniego w Kotuniu, ks. Marka Zalewskiego – proboszcza parafii p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Krynicy, p. Agnieszkę Przesmycką, p. Karola Przesmyckiego i p. Adama Próchnickiego.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna: uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem ks. Radosława Piotrowskiego i p. Agnieszki Strzeżysz w brawurowy sposób przenieśli w czasy współczesne „Opowieść wigilijną” Karola Dickensa, a grupa uzdolnionych dziewcząt przygotowana przez p. Magdalenę Ostas wykonała piękne kolędy w przerwach między scenami przedstawienia.

To był uroczysty, podnoszący na duchu dzień!

tekst: dr Barbara Taras

 
Relację z uroczystości można zobaczyć także:
6a07085ea1f62680de647ac899b40abb