Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ślubowanie klas pierwszych

b78fc4765e624d8bc46dba905ccdff4e

  Tak, jak co roku, ślubowanie pierwszych klas w naszej szkole miało wyjątkowo uroczysty charakter. Rozpoczęło się Mszą Świętą w katedrze pod przewodnictwem Biskupa Kazimierza Gurdy. W wygłoszonej homilii Ksiądz Biskup przypomniał młodzieży słowa papieża Franciszka skierowane do młodych ludzi podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Papież mówił o tym, że współczesny człowiek szukając duchowości, która mu odpowiada, popełnia podobny błąd, jak średniowieczni heretycy – wyznawcy  gnozy  i pelagianizmu, którzy odsuwali na dalszy plan osobę Jezusa Chrystusa i  Jego zbawczą mękę.

Współczesny człowiek chciałby, aby duchowość była przyjemnym i twórczym doznaniem, nie zaś trudem wiary i oddaniem się Bogu. Ksiądz Biskup życzył młodzieży, aby to, co było owocem duchowym Światowych Dni Młodzieży, towarzyszyło im w przyszłości i przynosiło owoce.

Po Mszy Świętej  uczniowie pierwszych klas złożyli uroczyste ślubowanie. W auli szkolnej odbyła się druga część uroczystości – spotkanie pierwszaków z Księdzem Biskupem.

tekst: dr Barbara Taras

Relację można przeczytać również: 

b78fc4765e624d8bc46dba905ccdff4e

 

banerslub2016