Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 w I KLO

Uczestnictwem we Mszy Świętej w sanktuarium św. Józefa w Siedlcach rozpoczęliśmy kolejny rok pracy dydaktycznej i wychowawczej w naszej szkole.

Ksiądz Dyrektor w swoim przemówieniu powitał nauczycieli i uczniów. Pierwszaków – z serdecznością, drugoklasistów – z przypomnieniem, aby nie ulegali „ demonowi południa”, czyli rozleniwieniu, przekonaniu, że do matury daleko, a uczniów klas trzecich z zaleceniem, aby wykorzystali każdą chwilę na systematyczną naukę.

Pierwszy dzień września to także obowiązek pamięci o początku drugiej wojny światowej, o tych, którzy walczyli, o tych, którzy polegli. W ostatnią niedzielę wakacji z honorami, przy udziale władz państwowych odbył się pogrzeb Danuty Siedzikówny, pseudonim Inka i Feliksa Selmanowicza, pseudonim Zagończyk. Na godny pochówek bojownicy o wolną Polskę czekali 70 lat. Nasze liceum upamiętniło w ubiegłym roku szkolnym postać Inki spektaklem, konkursem dla gimnazjalistów, muralem, który pozostał przy gmachu szkoły. Krótki film z pogrzebu Inki w Gdańsku przypomniał wszystkim o tym wydarzeniu.

Minione wakacje były wyjątkowe również dlatego, że lipcu odbyły się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie z udziałem Papieża Franciszka. Nasz szkolna społeczność miała swój udział w tych radosnych chwilach. O tym także przypomniała nam filmowa relacja.

A teraz, pełni duchowych i fizycznych sił – wracamy do nauki!

tekst: dr Barbara Taras

przyciskgaleria