Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Święto Szkoły w I KLO

Jak co roku, ostatnie dni roku szkolnego w I KLO są nie tylko czasem podsumowań i oczekiwania na świadectwa i wakacje, lecz również czasem zabawy i radosnej rywalizacji. Święto Szkoły to właśnie jeden z takich dni.

22 czerwca rozpoczął się w auli szkolnej od występów przygotowanych przez uczniów stypendystów, którzy zaprezentowali wyniki swoich całorocznych badań naukowych. Magdalena Piórkowska, uczennica trzeciej klasy, a więc już absolwentka szkoły, przedstawiła Analizę czystości wód w mojej okolicy, a Karol Młynarczyk, uczeń pierwszej klasy Badania czystości gleb w najbliższej okolicy. Uczniowie pracowali pod kierunkiem p. mgr Joanny Przybyłek, korzystając również z pomocy p. dr hab. Beaty Jakubik i bazy laboratoryjnej UPH.

 

       Po dawce nauk ścisłych nastąpiły nauki humanistyczne, wrażenia artystyczne i doznania kulinarne w pięknej oprawie. Tematem przewodnim tegorocznego Święta Szkoły były kolory. Uczniowie poszczególnych klas mieli za zadanie przedstawić w pięciominutowym wystąpieniu, w jaki sposób nazywa się barwy w językach: angielskim, niemieckim, rosyjskim, hiszpańskim i włoskim (czyli w językach nauczanych w I KLO), ale także, czym różni się przymiotnik niebiański od niebieskiego, czy zawsze kolor czarny oznacza żałobę, a biały niewinność. Można było się również dowiedzieć, jaki kolor szat przysługiwał Judaszowi na średniowiecznych obrazach.

Część artystyczną szkolnego święta zapewniło studio teatralne C K i S prowadzone przez reżysera, p. Macieja Czapskiego. Trzy jednoaktówki dramaturga amerykańskiego, dotyczące problemów współczesnej rodziny zagrane zostały brawurowo przez młodych aktorów.

Kulinarna uczta podczas Święta Szkoły w I KLO to nie tylko jedzenie. Każda klasa przygotowuje stół piknikowy według wylosowanych tematów przewodnich. Kolory, będące tegorocznym motywem sprawiły, że oczom komisji oceniającej ukazały się stoły: biały, żółty, pomarańczowy, czerwony, zielony, brązowy, czarny (!) i wielobarwny. Były nie tylko niezwykle piękne i pomysłowe, ale również niesamowicie pyszne!

Święto Szkoły było zabawą i częścią całorocznej rywalizacji, tzw. Ligii Klas. W przedostatnim dniu nauki odbywa się jeszcze Szkolny Dzień Konkursów (z wielu dziedzin) dla wszystkich klas, później zliczanie punktów i wielka radość dla wygranych. W tym roku zwycięska klasa otrzyma 5 tys. złotych do wykorzystania na wycieczki w przyszłym roku szkolnym.

tekst: dr Barbara Taras

 

przyciskgaleria

 

przyciskgoogle