Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W duchu wdzięczności i nadziei – pożegnanie trzecich klas I KLO

Uroczystość pożegnania kolejnego rocznika absolwentów I KLO w dniu 29 kwietnia 2016 rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele św. Józefa, którą koncelebrowali: dyrektor szkoły, ks. Jacek Świątek i prefekt ks. Artur Zbański, który wygłosił homilię.

Druga część uroczystości odbyła się w sali wielofunkcyjnej. Po odśpiewaniu Hymnu państwowego nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru uczniom klas drugich (zgodnie z tradycją, do uczniów klas drugich należało też przygotowanie uroczystości). Ksiądz Dyrektor skierował do Abiturientów słowa pożegnania, do nauczycieli i rodziców słowa podziękowania i uznania za trud nauczania i wychowania kolejnego pokolenia absolwentów naszej szkoły. Ci, którym udało się uzyskać świadectwo z czerwonym paskiem otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, obdarowano również tych, którzy angażowali się w zajęcia pozalekcyjne: artystyczne, sportowe, działanie w kole Caritas i w samorządzie uczniowskim.

rdc

prumusikl32016

 

Wyróżniono także rodziców uczniów klas trzecich, którzy angażowali się w życie szkoły. Ksiądz Dyrektor w szczególny sposób podziękował Państwu Strzeżyszom, których czworo dzieci (z pięciorga) ukończyło IKLO.

Głos zabierali również przedstawiciele rodziców, przedstawiciele Absolwentów, a w imieniu młodszych roczników, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.

Grono Pedagogiczne zostało obdarowane kwiatami, natomiast Abiturienci drobnymi upominkami od młodszych kolegów.

Teraz już tylko matura   -   i pełni nadziei ruszają w świat kolejni Absolwenci I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach!

Szczęśliwej drogi!

Tekst: dr Barbara Taras

 

IMG 5600

 

IMG 5608

IMG 5637

IMG 5642

IMG 5644

IMG 5654

IMG 5658

IMG 5662

IMG 5666

IMG 5667

IMG 5683