Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Udział I KLO w obchodach Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

IMG 4362

Dnia 1 marca 2016r. Mszą Świętą w Kościele Garnizonowym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpoczęły się w Siedlcach obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Homilię wygłosił ks. płk Andrzej Dziwulski. 

Po Mszy św. zebrani wierni przeszli na skwer Wileński, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości, w której udział wzięli: księża, kombatanci, parlamentarzyści związani z regionem, miejscowe władze, przedstawiciele wojska, młodzież szkolna.

Naszą szkołę reprezentowali: p. prof. Cezary Wielgórski oraz poczet sztandarowy: Katarzyna Paszkowska, Emilia Szostek i Piotr Strzeżysz z kl. 3a, Martyna Brzozowska i Patrycja Krasuska z kl. 3ce oraz Kamil Borkowski z kl. 3d. 

Relację z uroczystości wraz ze zdjęciami można obejrzeć:

http://podlasie24.pl/miasto-siedlce/region/pamieci-niezlomnych-1b4dd.html

IMG 4359 

W naszej szkole uczciliśmy dzień Żołnierzy Wyklętych poprzez krótką audycję wyemitowaną przez radiowęzeł, przygotowaną przez p. prof. Joannę Cymerman. Natalia Sidorowicz i Rafał Kukawski z klasy drugiej przypomnieli nam najważniejsze informacje o bohaterach powojennego podziemia niepodległościowego. Prezentacja była wzbogacona piosenkami o uczczonych dzisiaj niezłomnych.

Na szkolnym korytarzu można obejrzeć wystawę - zdjęcia, książki mówiące o Ostatnich Żołnierzach II Rzeczypospolitej.

 tekst: mgr Agnieszka Strzeżysz, mgr Wojciech Miszczak