Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Adwentowy Dzień Skupienia w I KLO

Ostatni dzień nauki szkolnej przed przerwą świąteczną nauczyciele i uczniowie I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach zamienili na Adwentowy Dzień Skupienia. Ćwiczeniom duchowym przewodniczył duszpasterz akademicki, ks. Przemysław Radomyski. Przywołując przykłady z codziennego   życia współczesnych Polaków mówił o potrzebie miłości, która jest fundamentem życia każdego człowieka, chociażby nie zdawał sobie z tego sprawy, a nawet temu zaprzeczał. 

Ksiądz P. Radomyski przekonywał, że postawa prostej ufności w Bożą miłość do człowieka może dać siłę do pokonania każdej trudności – a konkretne sytuacje, o których opowiadał, budziły zdumienie i poruszenie słuchaczy. Konferencję urozmaicały śpiewy prowadzone przez scholę, drama przygotowana przez młodzież pod kierunkiem szkolnego prefekta, ks. Artura Zbańskiego, a na koniec – czytanie fragmentów powieści „Dzieci z Bullerbyn”, aby przypomnieć dziecięcy nastrój oczekiwania na pierwszą gwiazdkę.

Uwieńczeniem Dnia Skupienia była Msza Święta koncelebrowana w kościele św. Józefa przez księdza Przemysława Radomyskiego i księdza Artura Zbańskiego.

Po powrocie do szkoły odbyły się spotkania opłatkowe młodzieży z wychowawcami w klasach i dyrekcji, grona pedagogicznego i pracowników szkoły..

tekst dr Barbara Taras

fot. mgr Wojciech Miszczak

IMG 1739