Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ślubowanie klas pierwszych

 

 

IMG 0826

W piątek, 2 października, uczniowie I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach zgromadzili się w katedrze na Eucharystii, której przewodniczył Ks. Biskup Ordynariusz Kazimierz Gurda. W homilii, którą skierował do młodzieży i grona pedagogicznego, zwrócił uwagę na ideały przyświecające młodzieży przez wieki, na wartości najcenniejsze w życiu, do których powinni dążyć młodzi ludzie i, w nawiązaniu do czytań Mszy Św., na rolę Aniołów, których Bóg zsyła im na pomoc. 

Ksiądz Biskup poświęcił również odnowiony sztandar szkoły. Później uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, którego treść obejmowała najważniejsze wartości przyświecające pracy wychowawczej i dydaktycznej I KLO: Bóg, Honor, Ojczyzna, Prawda, Wolność, Odpowiedzialność.

Po Mszy Świętej uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z Księdzem Biskupem w auli szkolnej. Dyrektor I KLO, ks. Jacek Świątek przypomniał zebranym, że dzień ślubowania przypada dokładnie w 92 rocznicę powstania Gimnazjum Biskupiego w Siedlcach, którego tradycję kontynuuje I KLO.

IMG 0739

IMG 0744

IMG 0748

IMG 0751

IMG 0752

IMG 0755

IMG 0763

IMG 0764

IMG 0766

IMG 0768