Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Życie składa się z przywitań i pożegnań....

W piątek, 26 kwietnia 2019 roku, kolejny rocznik abiturientów świętował zakończenie nauki w I Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Świętej Rodziny w Siedlcach.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele św. Józefa koncelebrowaną przez Ks. Dyrektora Jacka Władysława Świątka i Ks. Prefekta Radosława Piotrowskiego. W homilii ks. Prefekt mówił o tym, że nadszedł czas, aby powiedzieć: sprawdzam. Punktem wyjścia tych rozważań stała się przypadająca na ten dzień Ewangelia, gdzie Jezus powiedział   do swoich apostołów po 3 latach w Jego szkole dokładnie to samo słowo. Ks. Prefekt zwrócił szczególną uwagę na to, że młodość trzeba przeżyć w relacji z Jezusem, bo tylko On jest gwarantem pomyślności.

zakkl32019 800x300 exact images-obrazki

 Druga część uroczystości miała miejsce w sali wielofunkcyjnej. Ważnym punktem w części oficjalnej było przekazanie sztandaru szkoły przez poczet klas trzecich uczniom z klas drugich. Następnie były przemówienia Ks. Dyrektora, przedstawicieli rodziców, wystąpienia przedstawicieli Absolwentów i przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Ks. Dyrektor wręczył świadectwa z wyróżnieniem, a wychowawcy i opiekunowie kół artystycznych, sportowych, społecznych – dyplomy i nagrody.

W części nieoficjalnej były piosenki w wykonaniu uczniów klas trzecich, kwiaty wręczane Gronu Pedagogicznemu oraz wspomnienia w postaci filmu i zdjęć, na których głównymi aktorami byli Maturzyści. Uczniowie klas drugich wręczyli Absolwentom upominki z dedykacją. Wyrazili nadzieję, że zawarte tam słowa Św. Jana Pawła II („Podążajcie z entuzjazmem swych młodych serc za Chrystusem. Tylko On może uciszyć lęk człowieka. Patrzcie na Jezusa głębią Waszych serc i umysłów! On jest Waszym nieodłącznym Przyjacielem. (...). Moc, która płynie z Chrystusa jest potrzebna, aby od siebie wymagać”) staną się dla nich drogowskazem w dorosłym życiu.

mgr Agnieszka Wierzbicka